מאמרים

Cubase


תוכנת Cubase היא תוכנה שמאפשרת הפקה, הקלטה, עריכה ויצירה של מוזיקה , פסי קול וכל מוצר אודיו אחר. תוכנת Cubase מבית סטיינברג היא התוכנה הנפוצה ביותר כיום בקרב היוצרים שפועלים באולפן ביתי, ובקרב מחשבים מבוססי הפעלת WINDOWS. גם עבור מחשבי מקינטוש ישנה תוכנת Cubase, אבל באופן היסטורי רוב משתמשי המק נוטים להשתמש בתוכנות עריכה אחרות כמו למשל – LOGIC , חברת APPLE רכשה את התוכנה והיא משווקת חבילות אטרקטיביות של מחשבי מק ותוכנת LOGIC.

הגרסה הנוכחית של Cubase היא 5.5, ובגרסה זו קיימים כמה שדרוגים משמעותיים לעומת גרסאות קודמות של התוכנה, כמו למשל – VARI AUDIO כלי חזק ביותר לתיקון זיופים בשירה וליישור הפיטץ' של הסיגנל – מגוון אפקטים ייחודיים ואוקלייזר מובנה איכותי וכדומה.

פרטים חשובים אודות תוכנת Cubase
השילוב המדהים בין מידי ואודיו הופך את התוכנה למעולה לעבודה גם לאנשי הסאונד וגם ליוצרי המוזיקה. מגוון המשימות שניתן לבצע עם התוכנה הוא מפליא – מיצירת טרקים אלקטרונים חדשניים, דרך הקלטות אודיו רבות ערוצים, יצירת קבצי מידי לרינגטונים, בניית פסקולים לסרטים ולקליפים בסיוע ערוצי הוידאו המובנים של התוכנה, עריכות אודיו וניקוי רעשים, תיקוני זיופים של ערוצי שירה ועוד ערוצים נוספים ומרובים.

הגרסה החדשה של סטיינברג, Cubase 5 מציגה מספר אופציות חדשות ומתקדמות כמו למשל – EXPORT למספר רב של ערוצי אודיו במקביל, רוורב מסוג CONVOLUTION, אפקטים משופרים וחדשים, ועוד אפשרויות נוספות שהופכות את חייו של המשתמש המוזיקאי ואיש הסאונד לקלים בהרבה ממה שהיו בעבר.

השימוש בתוכנה מקצועית כמו Cubase לצורכי יצירת מוזיקה עשוי להיות מורכב, וזאת בשל שפע הפונקציות שתוכנה זו מציעה, ובגלל הידע בסאונד בו יש צורך לשם שימוש נכון בתוכנה, כדי להגיע לתוצאות מקצועיות בשימוש בתוכנה אנו ממליצים לכם להיעזר בקורס.