מאמרים

מרפאות מטיילים


החלטתם שאתם מטיילים בחו"ל ? האם בחרתם באזור טרופי בו ישנן מחלות רבות ? חשוב שתדעו כי ישנם סיכונים רבים בטיולים אלו והם כוללים מחלות רבות כגון H5N1 שנקרא גם שפעת העופות, מלריה אשר מועברת על ידי יתושי אנופלס, שפעת חזירים ועוד מחלות רבות שאנו כבר לא ממש מכירים במערב.

לפני טיול לחו"ל לארצות המזרח, דרום אמריקה או אפריקה, יש לגשת אל מרפאות מטיילים מקצועיות ולקבל מידע אודות חיסונים למטיילים הנחוצים ואודות הדרכים השונות בהן אתם יכולים לשמור על בריאותכם כאשר אתם נמצאים בחו"ל.


אילו שירותים מספקות מרפאות מטיילים ?

שירותי מרפאות מטיילים הם רבים, מטרתם העיקרית היא לתת לכם את כל הכלים הדרושים לכם לקראת הטיול בחו"ל וזאת כדי שתהיו מוגנים עד כמה שאפשר מבחינה רפואית אך גם מבחינות אחרות. המרפאות מציינות כי אף אחד לא יהיה מוגן במאה אחוזים ממחלות אך ניתן לומר כי החיסונים מחסלים כמעט באופן מוחלט את הסיכון לחלות במחלות קשות בעת השהות במדינת עולם שלישית. מעבר לכך אחראי כל אחד לשמור על עצמו וכמה יותר שהוא יגדיל לעשות כך, הסיכוי שהוא יהיה מוגן יגדל.

שירותים נוספים שהמרפאות מספקות הם הערכת סיכון אישית לכל מטייל, הרכבת חיסונים לקראת הנסיעה, המלצות לתרופות נגד מלריה, הדרכה למניעת מחלות זיהומיות באזורים טרופיים, תיחת פנקס חיסונים בינלאומי ומתן מרשמי אנטיביוטיקה לטיפול עצמי כאשר ישנם זיהומים שכיחים.

בנוסף מרפאות מטיילים מציעות גם שירותים נוספים כגון טיפול והתמודדות עם מחת המלריה, מציאת פתרונות לנסיעה עם נשים בהריון, ילדים או אנשים שנוטלים תרופות רבות, הדרכה לאכילת אוכל בטוח והימנעות ממחלות שמקורן במים, מתן חומרי הסברה ומקורות מידע אינטרנטיים ועוד.


מה חשוב לדעת על מרפאות מטיילים ?

כיום ישנן כמה מרפאות מטיילים ברחבי הארץ, הן כולם מקצועיות ומציעות מגוון רחב ביותר של טיפולים ומתן מידע מקיף על טיולים בחו"ל. כאשר אתם פונים אל מרפאות מטיילים מומלץ כי תבחנו לעומק מה הן מציעות, האם הן מספקות שירותים מקיפים בהם אתם יכולים לעשות שימוש והאם תוכלו לקבל בהן פנקס חיסונים בינלאומי. רצוי מאוד לבחון האם ישנן הדרכות שונות אותן אתם יכולים לקבל במסגרת המרפאה והאם הן רלוונטיות לכם.

מרפאה מקצועית היא מרפאה בה יינתן לכם כל המידע לו אתם זקוקים כדי לצאת לטיול לחו"ל רגועים, היא גם כוללת מתן חיסונים מקיפים ומרשמים לכל מקרה אפשרי, חשוב לקרוא הרבה חומר על התחום לפני שבוחרים מרפאה.