מאמרים

טיפול פסיכולוגי לפעמים אנו עוברים בחיינו תקופות לא קלות ומשברים לא פשוטים. זה יכול לקרות מסיבות וגורמים שונים, החל מלחץ נפשי, חרדות, פחדים מסויימים, בדידות, מעברים ושינויים בחיים, מוות של איש קרוב, לחץ כלכלי, גירושין, דיכאון, התמכרויות, מחלות, בעיות וקשיים לימודיים (גם בילדים וגם במבוגרים) וארועים נוספים המעמידים במצב של חוסר אונים או הרס עצמי ופגיעה בסביבה.  

הטיפול הפסיכולוגי מאפשר פתרון של המצב בו אנו נמצאים, על ידי שיחה עם אנשי מקצוע, פסיכולוגים קליניים. דרך השיחה עולים וצצים אירועים משפיעים בחיינו, וכך אנו יכולים להגיע לשורש הבעיה, הפחד ולהשתחרר ממועקות אלו, ומהתסכול המלווה להן.

טיפול פסיכולוגי – למי הוא מיועד

רבים מאיתנו נרתעים כששומעים את המילה "פסיכולוג", ייתכן שזה קורה בגלל הקונוטציה השלילית של המילה "פסיכי", שבאופן אוטומטי גורמת לנו לחשוב שכל מי שהולך לייעוץ פסיכולוגי הוא משוגע, ויש להתרחק ממנו. אך לא כך הם פני הדברים, וכיום רבים באוכלוסייה פונים לייעוץ פסיכולוגי, על מנת לשפר את חייהם באופנים רבים בהם הם מרגישים שיש צורך בשיפור. לדוגמה: שיפור יכולת התקשורת הבין אישית, ניהול, השגת יעדים ומטרות בחיים, ומימוש עצמי. דברים אלו נגרמים לעיתים מחוסר יכולת להבין מדוע אנחנו לא מתקדמים בחיים, ושיחה עם פסיכולוג יכולה להוביל אותנו לנקודה בה נוכל להתחיל את השינוי.  
 
טיפול פסיכולוגי – מאיפה מתחילים


אם אתם מרגישים צורך בפנייה לגורם מקצועי, ומרגישים שטיפול פסיכולוגי יכול לסייע לכם בפתרון בעיות, אתם צריכים לבחור את דרך הטיפול, ואיש המקצוע שיתאים לכם. מכיוון שישנן גישות רבות בתחום זה, ושיטות שונות של טיפול, יש לדעת איזה טיפול אתם רוצים וחושבים שיועיל לכם ביותר. לדוגמה: טיפול נפשי, טיפול פסיכולוגי, ייעוץ פסיכולוגי תעסוקתי,חינוכי או זוגי, המתאים לבעיות ולבטים בחיי הנישואין. בנוסף לתחומים אלה, ניתן לקבל סיוע לייעוץ מיני, הדרכת הורים, ואימון אישי.

בחירת פסיכולוג

ישנן מאות קליניקות פרטיות או ציבוריות (דרך קופות החולים) של פסיכולוגים שדרכן ניתן למצוא רשימה של אנשי מקצוע באיזור מגוריכם, עם תחום ההתמחות שלהם. כמו כן ישנם אינדקסים באינטרנט בו ניתן למצוא מידע על התחום ורשימה של פסיכולוגים באמצעות חיפוש ממוקד כדוגמת פסיכולוג נס ציונה או כל פסיכולוגית בתל אביב .

למטפלים פרטיים רבים יש אתר באינטרנט בו הם מפרסמים את קורות החיים שלהם, תחום ההתמחות, המלצות ממטופלים, ותמונות של הקליניקה ושל עצמם, דבר המקל קצת על בחירת הפסיכולוג המתאים לכם, ומהלחץ המלווה למפגש הראשון עמו, שעלול להיות מביך. 

כמו כן, תוכלו לאתר איש מקצוע אמין בעל המלצות, ויחד עם זאת תוכלו לבחור על פי העדפתכם האישית - מלבד העדפה בנוגע לתחום גיאוגרפי נוח, תוכלו לבחור להיות מטופלים באמצעות טיפולה של פסיכולוגית קלינית מהימנה, או כמובן פסיכולוג ממין זכר.