מאמרים

תיקים


איך לנקות תיקים מבלי להרוס אותם?

כאשר אנחנו מתכוונים לרכוש תיק חדש, ולא חשוב בכלל לאיזו מטרה ומה בייעוד שלו, צריך מעל לכל לזכור כי באופן כללי התיקים שלנו סובלים לא פעם מהתעללות ממושכת – על פי רוב הם נופלים על הרצפה, סובלים ממצבים של כתמי דיו מעט שנפתח, קופסה עם אוכל שנשברה, בקבוק עם שתייה מתוקה, כתמי איפור ועוד מקרים לא נעימים שוודאי היו או יהיו מנת חלקו של כל מי שנושא עימו תיק כלח שהוא. במקרים כאלה סביר להניח כי רובנו פשוט נקנה תיק חדש, אך מה עושים אם גילית כתם על התיק היוקרתי ביותר שלך? או שהתיק האהוב ביותר נראה מרופט ומלוכלך?

ניקוי תיקי בד

באופן כללי, לא מומלץ לנסות לנקות תיקים מבד בכוחות עצמנו שכן בדים נוטים לדהות במגע עם חומרי ניקוי, התיק עשי לאבד את צורתו אם יורטב וחומרי ניקוי שונים עשויים לגרום נזק לרוכסנים וסוגרים. אם יש לך תיקים יוקרתיים מבד מסרי אותם לניקוי יבש.

ניקוי תיקים מעור

כשמדובר בתיקי עור ניקוי התיק חייב להתבצע אך ורק עם חומרים המתאימים לעור. אפשר לרכוש חומרי ניקוי לעור כמעט בכל סופרמרקט. אל תשכחי ליישם את החומר על פינה נסתרת לפני שאת מתחילה לנקות את התיק כולו. אם יש לך תיק עור יוקרתי או אהוב במיוחד כדאי לרכוש מאותה חנות ממנה רכשת את התיק גם חומר ריכוך והגנה לעור. עור זקוק לטיפול מפעם לפעם כדי לשמור על צורתו המקורית, על גמישותו ועל הצבע שלו.

ניקוי תיקים קשיחים

תיקים ומזוודות קשיחות הם הקלים ביותר לניקוי. כל מה שאת צריכה לעשות הוא להעביר מטלית לחה על התיק מפעם לפעם והתיק שלך יישאר נקי. אך אם יש לך כתם על תיק יקר שאת לא ממהרת לזרוק כדאי לנסות להסירו בעדינות עם מעט סבון כלים (לבדוק על מקום נסתר קודם). במידה ולא הצלחת, תוכלי למסור תיקים קשיחים או כל סוג אחר של תיק לניקוי יבש מקצועי. התיק שלך יחזור אלייך כמו חדש.