מאמרים

שולחן כתיבה חדש


שולחן כתיבה הינו פריט ריהוט נפוץ בכל בית ומשרד. כולנו עובדים מול שולחן כתיבה, המשמש אותנו למגוון פעולות כמו שימוש במחשב, במשרד, בלימודים, בספריה, ועוד.

בחירת שולחן כתיבה היא בחירה חשובה, אף על פי שרבים נוטים לזלזל בה, ולאחר מכן מצטערים שלא רכשו שולחן כתיבה גדול יותר, או בעל מאפיינים נוספים, כמו ספריה או מדפים. ישנם סוגים רבים של שולחנות כתיבה, הנבנים גם בשביל מבוגרים וגם בשביל ילדים ונערים. ניתן למצוא בשוק שולחנות כתיבה העשויים ממבחר של חומרים, כמו עץ, עץ מלא, פורמייקה, פורניר, ועוד.

שולחן כתיבה


רכישת שולחן כתיבה

כשבאים לרכוש שולחן כתיבה סטנדרטי, יש לשים לב למספר דגשים. דבר ראשון, עליכם לבדוק את הצרכים שלכם, בבואכם לחפש שולחן כתיבה. האם אתם זקוקים לשולחן כתיבה המיועד אך ורק לעבודות משרדיות? או שמא תעמידו עליו גם מחשב, וכונן מחשב? אם שולחן הכתיבה מיועד למספר מטרות, רצוי מאוד לרכוש שולחן כתיבה עם מיקום מיוחד לכונן, ומספיק מקום לשים עליו ארגוניות, לאחסון דפים.

בנוסף לכך, רצוי לרכוש שולחן כתיבה שמצורפות אליו גם מגירות, לשמירה על סדר וארגון בחדר העבודה. דבר שני, יש לבדוק את המרחב בבית בו ימוקם, ולראות כיצד ישתלב מבלי לתפוס יותר מדיי מקום או פחות מדיי מקום. כמו כן, רצוי לבדוק רכישת כיסא שתתאים באופן מושלם לשולחן, כך שתזכו לנוחות מרבית בזמן השימוש במחשב.


שולחנות כתיבה יוקרתיים

אנשי עסקים רבים, בעלי משרדים מפוארים, זקוקים לשולחנות גדולים ומפוארים גם כן. כיום ניתן למצוא בשוק שולחנות יוקרתיים ומעוצבים, המאפשרים נוחות מרבית בניהול המשרד, מבלי שהשולחן ייראה עמוס ומלא בניירת.

ההבדל הנוסף בין שולחן כתיבה יוקרתי לשולחן כתיבה רגיל, הוא איכות העץ ממנו הוא עשוי, ויכולתו להישמר לשנים רבות, במידה והוא מטופל היטב בסביבת הבית. שולחן כתיבה איכותי אינו מתקלף עם השנים, וצבעו המקורי נשמר ואינו דוהה או נשרט במהלך השנים.


שמירה על שולחן הכתיבה

לרכוש שולחן כתיבה זה דבר אחד, אך לשמור עליו זה דבר אחר לגמרי. שולחנות כתיבה יקרים או פחות יקרים, זקוקים לניקוי (פעם בכמה חודשים לפחות) באמצעות תרסיס מיוחד לעץ. שמירה על העץ עשוי להשתלם לטווח הארוך והופכת את חוויית העבודה להרבה יותר מספקת.

רצוי מאוד שלא לנקות אותו עם תכשירים כמו אקונומיקה או כלור, שכן הוא ייהרס מיידית. כמו כן, יש להקפיד לא לשים כוסות קפה על השולחן ישירות, אלא להשתמש בתחתיות לכוסות, על מנת שלא יישפכו נוזלים וישאירו סימנים. כיום ישנם דגמים חדשים המגיעים עם מקומות מובנים לשתייה חמה, שווה לבדוק.