מאמרים

רפלקסולוגיהרפלקסולוגיה

במסגרת הטיפולים השונים אשר מוצעים כיום על ידי הרפואה המשלימה, אין כל ספק כי אחת מן השיטות המוצלחות ביותר שיש היא לא אחרת מאשר שיטת הטיפול שמציעה תורת הרפלקסולוגיה. מה זה אומר בעצם? רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול שפותחה על ידי רופא אמריקני בשם וויליאם פיצג'רלד בתחילת המאה העשרים. האמת היא, כי טכניקה זו כבר הייתה ידועה לסינים ולמצרים הקדמונים אבל היה זה רופא זה אשר הביא לנו את בשורת הרפלקסולוגיה בפתחה של המאה העשרים. השיטה הזו מבוססת על השקפה אשר לפיה לחיצות בנקודות מסויימות בכפות הרגליים מעבירות מסר לאיזורים אשר נפגעו מסיבה כל שהיא מכיוון שהאיברים כולם מחוברים בינם לבין עצמם ושיש להם ייצוג בכפות הרגליים.


רפלקסולוגיה - כיצד זה עובד

המטפל לוחץ על נקודות מסויימות בכף הרגל ואלה גורמות להתרחבות כלי הדם שמסייע בהאצת קצב חילוף החומרים ולתחושה פיזית טובה יותר. לחיצות אלה יוצרות קשר אנרגטי עם מקומות פגועים בגוף ויכולים לעזור בהחלמתו. בכל מקרה, מטופלים בשיטה זו מעידים על עצמם כי הם מרגישים הרבה יותר טוב לאחר הטיפול וכי איכות השינה שלהם השתפרה לאין שיעור.


רפלקסולוגיה – יתרונות שונים

רפלקסולוגיה איננה טיפול פולשני, אלא טיפול חיצוני נעים ורגוע. על המטפל בכם להיות רפלקסולוג מקצועי ומיומן כדי לתת לכם את הטיפול ההולם את בקשתכם או את מצבכם. מטפל טוב ידע גם לומר לכם באיזה תנאים ומקומות הרפלקסולוגיה לא תוכל לעזור. רפלקסולוגיה עוזרת בשיחרור שרירים תפוסים, הקלה בעינייני עיכול, גזים, עצירויות, שילשולים וכדומה. רבים משתמשים ברפלקסולוגיה כטיפול מנע למחלות שונות וגם כטיפול מומלץ לאחר ניתוחים בסיוע לקוצר נשימה, מתח, פעימות לב חזקות וכדומה.


רפלקסולוגיה – מהלך הטיפול

בדרך כלל יגיע הרפלקסולוג לביתכם ומשך טיפול אחד הוא כ 45 דקות עד שעה לערך. יש הנותנים את הטיפול בקליניקה שלהם והדבר תלוי בעומס הטיפולים של המטפל. רפלקסולוגיה איננה מוכרת כשיטת ריפוי מוכחת ויש עליה גם ביקורת, אך אין כל מניעה או סכנה לקבל טיפולים רפלקסולוגים שכן אין כל פגיעה בגוף בשום צורה שהיא.