מאמרים

קמעות קבלה


קמעות קבלה

קמעות אלו חפצים בעלי קיום פיזי שמייחסים להם כוחות מאגיים, כוחות על טבעיים. הקמע עשוי בדרך כלל מנייר או מקלף שעליהם מוטבעת ברכה, פסוק ושמות של קדושי עליון. המאמינים בקמעות נושאים אותם קרוב ללבם במשך כל שעות היממה על מנת להישמר מרוחות רעות, שדים ועין הרע.


קמעות – הוראות שימוש

• לא כל אדם יכול לכתוב קמעות בעצמו. כדי להתעסק בכתיבת קמעות צריך להיות אדם חכם ובעל שיעור קומה אשר בקיא ברזי תורות המיסטיקה השונות. את הקמעות כותב הסופר על קלף אמיתי וכשר בדיו כשרה לפי תקנות ההלכה.

• בדרך כלל, קמעות קבלה מכילים בתוכם את שם האדם אשר מבקש את הקמע ואת שם אמו. חפצים אשר כתובים בהם פסוקים ושמות קדושים, אך בלי שם מזמין הקמע ושם אמו הם לא קמעות. אלו חפצים אשר יש צורך לשמור על קדושתם ולא להיכנס אתם לשירותים או למקומות מזוהמים וטמאים.

• בתום תקופת השימוש בקמע אסור לזרוק את הקמע לפח, זריקת הקמע עלולה להביא על בעל הקמע מזל רע. כדאי לקבור את הקמע האדמה ורצוי באזור קרוב לבית קברות או אפילו בבית קברות עצמו. אפשרות נוספת היא לגנוז את הקמע בתום השימוש בתיבת הגניזה אשר קיימת בבית הכנסת ובמקומות ציבוריים נוספים.


קמעות קבלה - הסוד, הסמל והאגדה

• קמע הוא סמל עתיק אשר היה מקובל בתרבויות ובדתות שונות. בעבר הקמע היה נפוץ מאוד בארצות כמו בבל, מצרים, אירופה העתיקה ועוד. גם בתורה מוזכר עניין הקמעות כשרחל אשת יעקב גנבה מלבן אביה את הקמע שלו בדרך אפרתה, בדרך לבית לחם.

• הקמע מורכב מסמלים וסימנים מיסטיים וקבליים אשר שילובים ביחד יוצר כוחות עליונים, כוחות על טבעיים הנותנים לנו כוח להתמודד ועוטפים אותנו בכוח אלוהי השומר עלינו מקרוב. האמונה שלנו ביעילות השפעת הקמעות חשובה מאוד לעצם השימוש, שכן הקמע אפקטיבי בסביבה שבה קיימת הרמוניה מושלמת ללא ספקות.

• הקמעות מושכות אל האדם כוחות נסתרים אשר מסייעים לו להתמודד עם הקשיים השונים הפוקדים אותו בתקופות מסוימות בחיים. קמע יכול לעזור בנושא פתיחת מזל, פתיחת הגורל וסילוק מזל רע בחיים.