מאמרים

קטלוניה וקוסטה ברווה


קטלוניה וקוסטה ברווה 
הרבה אנשים מתלבטים לקראת החופשה השנתית שלהם לאן כדאי להם לנסוע לנפוש. יש מי שרוצים לצאת לטיול מאורגן, יש מי שמחפשים טיולים באתרים אקזוטים במיוחד ומעוניינים בעיקר לנוח ולנפוש מבלי לבזבז יותר מדי זמן ואנרגיה על טיולים רגליים, יש מי שאוהבים טיולים בסגנון טיולי תרמילים, ועוד ועוד אופציות שונות לבילוי חופשה בחו"ל. אז על מה נדבר הפעם?
כשמדברים על קטלוניה וקוסטה ברווה, מדברים על רצועת חוף אשר נמצאת צפונית-מזרחית לברצלונה. מדובר בקו חוף המגיע עד לגבול צרפת והרי פירנאים. קוסטה ברווה אשר בחבל קטלוניה, קרוי כך במשמעות של "חוף פרוע". כשמו כן הוא. שמו ניתן מתוך ההרים הפראיים המקיפים את האזור, נופלים על אזור הים ונותנים מראה פראי , נוכח מפרצים מדהימים באזור.

קוסטה ברווה וההצלחה
קטלוניה וקוסטה ברווה נחשבים יחד עם קוסטה דל סול, לאחד מהאתרים המרהיבים ביותר והעיקריים ביותר אשר בספרד. קוסטה ברווה אשר בחבל קטלוניה מושך המוני תיירים למקום. תיירים אלה מגיעים לנפוש באזור בעיקר בגלל החופים המשתרעים באזור הנ"ל.

אתר התיירות אשר בחבל קטלוניה
בשנות ה60 ואפילו בשנות ה70 נחשב קוסטה ברווה אשר בחבל קטלוניה, לאתר תיירותי גדול ביותר. קוסטה ברווה הציג אתר אופנתי בלתי נשכח כבר אז לאנשים של שנות ה70 בדיוק כפי שהוא בא לידי ביטוי נכון ל121. שום דבר לא השתנה. הצלחת המקום ובואם של תיירים לקוסטה ברווה אשר בחבל קטלוניה, מדברת על רצון להשתכשך במימי החופים המרהיבים, להיתקל בנופים של הרי המקום המשתרעים על צוקי המים ובעיקר לחוות שקיעות רומנטיות באזור בלתי נשכח.

על אמנות וקוסטה ברווה
כשחושבים על כך, לאורך השנים ועד היום, אמנים פוקדים ופקדו את קוסטה ברווה , מסתבר כי האמנים החזקים ביותר שהגיעו למקום היו לא פחות ולא יותר מאשר סלבדור דאלי ופאבלו פיקאסו אשר נולדו בסמיכות למקום. מסתבר כי בסופו של דבר, בחירת המקום הנ"ל נובעת מההשראה הציורית של המקום המדהים והציורי שהרי לא פלא שפוקדים ופקדו כבר בשנים האחרות את המקום ממיטב האמנים שצוינו במאמר הבא.