מאמרים

ציון gmat


לשם מה צריך ציון gmat גבוה?
כל מי שניגש למבחן gmat, חולם לקבל ציון גבוה. אולם, מדוע בעצם חשוב לקבל ציון gmat שיהיה כמה שיותר גבוה? מבחן gmat חובר מלכתחילה, כדי שיספק רף מסוים עבור הפקולטות ובתי הספר למנהל עסקים בארה"ב. כלומר - יש הבדל משמעותי בין תלמידי תואר ראשון במנהל עסקים, לבין בעלי התואר השני שהם בעלי תואר MBA, ומדובר על תואר שכבר דורש הרבה יותר ידע ויכולות. על כן, פותח המבחן שבו צריך להוציא ציון של מבחן GRE או מבחן gmat גבוה במיוחד, כדי שרק התלמידים הטובים ביותר, יוכלו להיכנס בשערי התואר השני.

מי מקבל ציון גבוה?
ציון gmat גבוה, ניתן למי שמצליח לענות על כמה שיותר תשובות נכונות בשלושה מפרקי המבחן: הפרק המילולי, הפרק הכמותי, וכן הפרק שדרוש הבנה של חשביה מורכבת ופתירת בעיות ממגוון תחומים בחיים. פרק נוסף, שלא כולל מענה על תשובות, הוא פרק החיבור. פרק זה מתרשם הבוחן כיצד הנבחן יכול לקבל נושא מסוים, לטעון עליו טענות לוגיות שונות, לכתוב מאמר מסודר, להיות ברור ונהיר, אך לא פשטני. בצירוף ושקלול של ארבעת הפרקים הללו - מחושב ציון gmat שהוא בין 200 ל800 נקודות. הציון מחושב כך, שככל שמתרחקים מהציון הממוצע של המבחן, כך פוחת הסיכוי לקבל אותו - ואכן כ10% בלבד מקבלים ציון גבוה יותר מ800 (ובהתאם, רק 10% מקבלים ציון נמוך מ300). כמובן שהשאיפה של כל אחד היא לקבל ציון gmat גבוה, כדי להתקבל למוסדות כמה שיותר נחשבים ויוקרתיים. מומלץ להרשם אל קורס GMAT לפני המבחן, הקורס מאפשר לכם הכנה למבחן GMAT בדרך הטובה ביותר..

ומה צריך בישראל?
במידה ואתם צריכים ציון gmat כדי להירשם ללימודי תואר שני במנהל עסקים בישראל, כדאי לעקוב ולראות מהן הדרישות מאותו מוסד. ברוב המכללות והאוניברסיטאות, נדרש ציון gmat גבוה רק בחלק הכמותי (באוניברסיטת חיפה ובטכניון נדרש גם הציון בפרק המילולי), ולרוב הציון עצמו שנדרש, הולך ועולה ככל שהמוסד עצמו נחשב ליוקרתי יותר ומוכר יותר בעולם.