מאמרים

GMAT


מה זה GMAT?
GMAT הוא מבחן אשר אליו ניגשים מועמדים לתואר שני בלימודי מנהל עסקים. התואר השני בתחום הוא תואר שפותח דלתות לעבר קריירה אותה ניתן לפתח לתחומים רבים, אך רוב האוניברסיטאות והמכללות מבקשים מהמועמדים להגיע עם ציוני מבחן GMAT טובים. על מנת להבין קצת מהו אותו מבחן יש להבין כי מדובר על מבחן שמתקיים מול מחשב, מחולק לארבעה חלקים שונים מוקצבים בזמן וכל כולו נערך בשפה האנגלית.

מבחן מול מחשב
המבחן מתקיים לכל אורך ארבעת חלקיו מול מחשב. חלק מהמבחן מתקיים בשיטה של בחינה אמריקאית וחלק זה הוא אדפטי, כלומר הוא מותאם לכל נבחן. המחשב מקבל את התשובות שלכם ובהתאם בוחר לכם את השאלה הבאה. המשמעות של מבחן זה הוא שאי אפשר לחזור אחורה, כל שאלה שפתרתם בשלבי הבחינה האמריקאית היא התשובה הסופית שלכם. כיוון שכל חלק בבחינה קצוב בזמן ידוע מראש, עליכם לתכנן כמה זמן תשקיעו בכל אחת מהתשובות. ככל שתתכוננו טוב יותר למבחן GMAT כך תרגישו בנוח ביום הבחינה עצמה ולא תופתעו מהאופי שלו.

ארבעת החלקים
מבחן GMAT הוא מבחן הנחלק לארבעה חלקים שונים כשלכל חלק יש זמן קצוב מראש. גם אם סיימתם את אחד מחלקי המבחן מוקדם מהזמן לא תוכלו להעביר את הזמן הנותר לחלק הבא אלא תצטרכו להמתין לעבור הלאה כשכולם יעברו גם הם. חלקי המבחן הם חלק מילולי, חלק כמותי, חיבור וחשיבה משולבת.

להיבחן בשפה האנגלית
אם תכננתם ללמוד תואר שני בחו"ל כנראה שאתם לא חוששים מהשפה האנגלית, אך אם סיימתם תואר ראשון בארץ ואתם רוצים ללמוד פה גם את התואר השני, תצטרכו להתאמן לא רק לחלקי מבחן GMAT אלא לשפר גם את רמת האנגלית שלכם.