מאמרים

פתיחת עוסק מורשה


כל פתיחת עסק עצמאי חדש מלווה בלא מעט דילמות כאלה ואחרות מצד הבעלים של אותו עסק מטבע הדברים. בכל מקרה, אחד הדברים המרכזיים אשר יהיה צורך להחליט עליו הוא ללא כל צל של ספק הסטאטוס של העסק אל מול רשויות המס במדינת ישראל.

מתלבטים לגבי פתיחת עוסק מורשה? עוסק מורשה מוגדר כאדם בעל מחזור עסקאות שגדול מתקרת מחזור עסקאות של עוסק פטור. הגדרה נוספת - אדם שסוג העבודה בה הוא עוסק - מאפשרת לו להיות עוסק מורשה בלבד, ולא עוסק פטור, גם במידה שהוא אינו מגיע לתקרה של עוסק פטור. תוכל לקבל הצעות ממספר אנשי מקצוע שונים כדי לקבל מושג לגבי פתיחת עוסק מורשה.

האם כעוסק מורשה, יש האפשרות להתנהל לבד מול רשויות המס?


כעיקרון, האפשרות הזו, לאחר פתיחת עוסק מורשה, קיימת, אך לפני שתעשה כן, ראוי שתבין את שיטות העבודה של רשויות אלו, איך למנוע קנסות וחובות מיותרים, מתי יש לדווח על פעילותך ועוד. כדאי שהמייצג שלך מול רשות המס יסייע לך בדברים הללו. הוא מנוסה בנהלי העבודה מול המוסדות הרלבנטיים. המייצג גם יסייע לך להתמקד בעסק שלך, ויחסוך עבורך את ההתעסקות הרבה בביורוקטיה הזו.

מהו הבדל ההוצאות הקיים בין עוסק פטור לעוסק מורשה?

נוכל לומר שבפתיחת עוסק מורשה, הוא ינפק כמות גדולה יותר של חשבוניות מס. כמו כן, הוא כנראה עוסק בתחום מורכב יותר, אחרי על יותר משכורות וכו'. לרוב, עוסק פטור יעסוק בתחום פשוט יותר ובהתאם לכך, גם די הטיפול עבורו יהיו נמוכים יותר. ייתכן גם שתשאלו עצמכם איזה עסק עדיף מבחינת תדמית. ובכן - מבחינה זו, עוסק מורשה עדיף בהחלט, כיוון שעוסק פטור נחשב בדרך כלל לעסק קטן. חברות גדולות יעדיפו לעשות עסקים עם עוסק מורשה.

כמה זמן לוקח לפתוח תיק עוסק מורשה?

כאשר מדובר במייצג איכותי, הרי שפתיחת עוסק מורשה אמורה לקחת זמן קצר בלבד. פתיחת עוסק מורשה בסיועים של רואה חשבון או יועץ מס ראויים, תשתלם לטווח הקצר והארוך.