מאמרים

עורכי דין ליטיגציה


 
הכישורים הנדרשים מעורכי דין ליטיגציה


עורכי דין ליטיגציה עוסקים באחד התחומים המשפטיים המורכבים ביותר. הם נדרשים להחזיק בסל כישורים מגוון ולשרת את האינטרסים של לקוחות מכל הקשת הפרטית, העסקית והמסחרית. ליטיגציה היא השם המקצועי המקובל לטיעון בבית המשפט, אולם בפועל ניתן למצוא לא מעט עורכי דין המתמחים בייצוג של הלקוח מול בית משפט, בית דין או כל ערכאה שיפוטית אחרת. את התפקיד יכול לבצע גם טוען רבני ובמידה והנהלים מחייבים זאת.עורכי דין ליטיגציה צריכים לדעת בראש ובראשונה את סדרי הדין הרלוונטיים. עליהם לגלות בקיאות בפסקי דין תקדימיים, בחוקים ובתקנות. שנית, הם חייבים להיות בעלי ניסיון מעשי משמעותי ומוכח. הניסיון הוא הדרך יחידה לברור בין האפשרויות ולהציג את הטענה באופן המרוכז והאפקטיבי ביותר מול השופט. שלישית. הכישורים הנדרשים מעורכי דין ליטיגציה כוללים הגשת תצהירים. הגשה מן הסוג הזה עוזרת לקצר את משך ההתנהלות המשפטית והיא מהווה את ליבת הדיון מול הערכאות השונות.


כיצד בוחרים עורכי דין בתחום של ליטיגציה?


הבעיה הקשה ביותר היא לבחור עורכי דין ליטיגציה עם ניסיון, רקע מקצועי, מיומנות וידע תיאורטי. הבחירה צריכה להתבצע על פי המלצות וחוות דעת של לקוחות קודמים. כדאי לתאם פגישת היכרות עם נציגי משרד עורכי דין ולהגיע לצורך התרשמות אישית. באותה הזדמנות ניתן לברר על הניסיון של עורכי הדין וצוות המשרד. אין סיבה להתבייש לפני תיאום פגישת היכרות מול עורכי דין ליטיגציה. עדיף לגלות בשלב מוקדם את חוסר היכולת של עורכי הדין להתמודד עם בעיות, מאשר לסבול מתת-ייצוג בין כתלי בית המשפט.

בסופו של דבר, עורכי דין אחראיים על האינטרס של הלקוחות. הם נדרשים לגלות מחויבות, מסירות ואחריות ולעמוד לרשותו מהרגע הראשון.