מאמרים

סקר גז קרקע


קרקע מזוהמת עלולה להשפיע על לא מעט גורמים בחיים שלנו ועל הסביבה שלנו, ולכן יש חשיבות לבדוק אותה לעומק ולוודא מהם הגורמים לזיהום וגם מה רמת הזיהום. כאשר יש חשד לזיהום שנגרם מחומרים אורגאניים יש צורך לבצע סקר גז קרקע. ישנה חברה מקצועית שיש בבעלותו את כל הטכנולוגיה המתקדמת ביותר לצורך ביצוע סקרים כאלה.

מה המטרה של הסקר?


מטרתו של סקר גז קרקע היא לא רק להבין האם השטח אכן מזוהם כמו שחושדים בגלל נתונים שונים, אלא גם להבין איזה חומרים בדיוק מזהמים אותו. על ידי ההבנה הזאת אפשר לקבל החלטות שונות לגבי ההתנהלות על הקרקע, ואפשר לא פעם לעצור כך את המשך הזיהום. לכן חשוב ביותר לבצע סקר גז קרקע ולא לוותר על כך, כי קרקע מזוהמת עלולה לגרום למחלות שונות.

טכנולוגיה מסוגים שונים

ישנם סוגים שונים של טכנולוגיה שבעזרתם אפשר לבצע סקר גז קרקע, ולמעשה ניתן לראות שיש סוגים שונים של סקרים כאלה. יש טכנולוגיה שמאפשרת את ביצועו של סקר גז קרקע פאסיבי ויש טכנולוגיה שמאפשרת סקר גז קרקע אקטיבי, כאשר לכל סוג של שטח וחשדות מתאימה טכנולוגיה אחרת.

שיטות שונות לבדיקת הקרקע

הסקר הפאסיבי מתבצע בשטחים גדולים יותר וכשיש חשד לחומרים שיש להם רמת נדיפות יחסית נמוכה, ואילו הסקר האקטיבי מתבצע בשטחים יותר קטנים עם רמת נדיפות גדולה יחסית. חשוב להבין שדרושה מומחיות רבה וידע נרחב כדי להצליח לבצע את הסקרים האלה, ובנוסף, חובה להוציא דו"ח שבסופו של דבר יפרט את הממצאים ויעזור לקבל החלטות. לא מדובר על עניין של מה בכך ופעמים רבות מדובר על הבריאות שלנו ועל איכות החיים, כך שלא במקרה יש נהלים לביצוע סקרים כאלה.