מאמרים

מצלמות אבטחה


הצורך בהתקנה של מצלמות אבטחה

בימינו, יותר ויותר בעלי עסק מבינים, כי בעולם קיימת הפשיעה יש צורך להתקין מצלמות אבטחה במתחמים השונים. כיום, התקנה של מצלמות אבטחה מתאימה לא רק לאזורים ספציפיים אשר נחשבים מועדים לפורענות מכל מיני סיבות שונות. גם אם האזור שבו העסק שלכם ממוקם נחשב בטוח למדי לכל הדעות, הרי שמן הסתם תתפלאו לגלות עד כמה הוא חשוף לפריצות מבחוץ של גורמי פשיעה. בעזרת מצלמות אבטחה, תוכלו להבטיח שהעסק שלכם יישאר ללא פריצות, וגם אם כזו תתרחש - האחראי ייתפס במהרה.

איך המצלמות עובדות?

שיטת העבודה של מצלמות אבטחה היא פשוטה למדי. המצלמות מחוברות אחת לשניה במערכת (בין אם מדובר על תשתית קווית או אלחוטית) וניתן לצפות במסכים שלהן במקביל באמצעות מסך מחשב ייעודי הכולל בתוכו כרטיס DVR. ניתן לקבל כיום מצלמות אבטחה שכוללות גם הקלטת קול, במידה ודבר רלוונטי. לרוב המצלמות יש יכולת לא רק לתעד בשידור חי את מה שקורה - אלא כמובן גם לשמור הקלטות, כדי שתוכלו לראות מה קרה במתחם בהיעדרכם.

היכן מתקינים את המצלמה?

באופן טבעי, כדאי להתקין מצלמות אבטחה באזורים הרגישים ביורת במתחם שלכם. בין השאר, כדאי להתקין אותם מסביב לאזורים שבהם מרוכז כסף רב. יש להתקין אותן גם בכניסה וביציאה מהמתחם - שכן מדובר על אזורים חשופים לפריצות. אם יש לכם אזורים שהם מרובי חלונות - כדאי להתקין סביבם את המצלמות. הרעיון הוא אתר את נקודות התרופה של המתחם - ולאבטח אותן עם מצלמות מתאימות.

מהן העלויות של התקנה?


ככלל, הרכישה של מצלמות אבטחה והתקנתן, מצטברת לכדי כמה אלפי שקלים. עם זאת, חשבו להבין שמדובר על אחת ההשקעות הנבונות ביותר שאתם תעשו. בעצם ההתקנה של המצלמות הללו אתם כבר מונעים מגורמים עברייניים לנסות ולהגיע אל המתחם שלכם, וגם אם אלו יכנסו - יהיה לכם קל יותר לאתר ולתפוס אותם באמצעות המשטרה. לכן, ההשקעה היא נבונה, ומאפשרת לכם להימנע מהוצאות מיותרות בעתיד.