מאמרים

ממיר קטליטי


 


ממיר קטליטי

ממיר קטליטי הוא חלק ממערכת הפליטה של הרכב. הממיר מורכב בין סרעפת הפליטה לבין דוד העמעם המרכזי. הממיר הוא חלק מרכזי במערכת של הרכב שלכם ולעתים הוא נפגע. אם במוסך אמרו לכם כי יש לבצע תיקון של ממיר קטליטי יכול להיות שמדובר במצב שיעלה לכם הרבה מאד כסף. לכן, כדי לשמור על הרכב שלכם בצורה הטובה ביותר מומלץ שתבקשו מהמוסך שלכם לבדוק גם את המצב של הממיר כשאתם מכניסים את הרכב למוסך.

 


תלונות נפוצות

אחת מהתלונות הנפוצות ביותר שמעוררות חשד כי ישנה תקלה בממיר הקטליטי היא תלונה על רכב שאינו "סוחב". ממיר קטליטי סתום מוביל לרכב שנוסע פחות טוב ולמנוע שלא מצליח לסחוב כמו שצריך. לכן, התלונה הנפוצה ביותר אשר מובילה את המוסך לבדוק את המצב של הממיר היא על כוחות הרכב. חשוב לשים לב כי עצמם העובדה שהרכב לא נוסע כמו בעבר אין זה אומר שיש להחליף ממיר קטליטי, יכול להיות שניתן לטפל במצב ולבצע אך ורק ניקוי שלו.


ממיר שנסתם

גם אם במוסך אמרו לכם כי הממיר הקטליטי "הלך" (כלומר חייבים להחליף אותו), תוכלו לשאול האם בוצעה בדיקה מקיפה של המצב. כיוון שהחלפה של ממיר קטליטי היא עסק יקר יחסית, יכול להיות שיהיה לכם משתלם לבקש שיבדקו לעומק את חומרת המצב של הממיר לפני שיחליטו להחליף אותו.


החלפת ממיר

יכול להיות שהממיר הקטליטי שלכם לא יכול להמשיך לשמש עוד את הרכב ואז אין ברירה אלא להחליפו. במקרה כזה, בקשו קודם כל הצעת מחיר ובררו את כל הפרטים החשובים כמו למשל איזה ממיר יתקינו לכם במקום זה הקיים וגם כמה זמן הרכב שלכם יישאר במוסך לצורך הטיפול, כך שתוכלו להתארגן בהתאם.