מאמרים

מבחן gmat


מהו מבחן gmat ולמה צריך ללמוד אליו?

מבחן gmat משמש בתור אמצעי סינון לסטודנטים המעוניינים להתקבל ללימודי תואר שני במנהל עסקים. המבחן נהוג בהרבה מכללות, אוניברסיטאות ומוסדות לימוד בכל רחבי העולם. הוא כתוב בשפה האנגלית וכולל מבנה קבוע. חלקי המבחן הם חיבור, חשיבה משולבת, חלק כמותי וחלק מילולי. בכל חלק יש כמות שונה של שאלות הנבחרות על פי מודל אדפטיבי. תשובה נכונה לשאלה מעלה את רמת השאלה הבאה, ולהיפך. מודל זה מבטיח דינאמיות של המבחן ומאפשר את קביעת הציון ביחס לנבחנים אחרים בעוד מועד.

כפי שניתן להבין, מבחן gmat הוא אחד האמצעים המקובלים לבחינת סטודנטים לתואר שני. המבחן נחשב קשה ולא ניתן להשיג בו ציון גבוה ללא הכנה מוקדמת. רוב ההכנה מבוססת על למידה בקבוצות וקבלת הסברים ממדריכים מנוסים. קורס הכנה נערך בתקופות שונות והוא משפר משמעותית את סיכויי הקבלה ללימודים.

היתרונות של הכנה למבחן gmat
יש הרבה יתרונות אותם ניתן להשיג באמצעות קורס הכנה ייעודי למבחן gmat. היתרון הגדול ביותר הוא היכרות מוקדמת עם אופי השאלות. בניגוד למבחנים אחרים, במבחן אדפטיבי השאלות אינן צפויות והן משלבות בין דרישות שונות. בחלק הראשון לדוגמא נדרשים הנבחנים לכתוב חיבור ולהביע דעה בעד או נגד. במהלך קורס הכנה הם יכולים להתנסות בכתיבה מן הסוג הזה, לקבל הערות ולשמוע הכוונה. התוצאה היא צבירת ביטחון שעוזר לעמוד ביעדי המבחן ובמסגרת הזמנים.

יתרון נוסף של הכנה למבחן gmat הוא ארגז הכלים העומד לרשות הסטודנטים. הקורס כולל שימוש בהרצאות פרונטליות, תרגול בכיתה ובבית, פתרון תרגילים, מעקב אחר ידיעת המילים ועוד. התרגול הוא חלק בלתי נפרד מההכנה. סטודנטים מקבלים אמצעים רבים להצלחה והם יכולים לבחור כיצד להשתמש בהם.