מאמרים

לוחות סנטף


הסנטף הוא למעשה שמם של לוחות פלסטיים פוליקרבונט גליים הטומנים בחובם יותר יתרונות מהנגלה לעין במבט ראשון. מדובר בחומר כחול לבן שהומצא ומיוצר בישראל וכיום משתמשים בחומר זה בתעשיות השונות ובעיקר בתעשיית הבנייה.

יתרונות לוחות הסנטף

לוחות סנטף טומנים בחובם יתרונות אינספור, ביניהם עמידות, חוזק מכני גבוה, שרידות למשך שנים רבות, סינון קרינת UV ועוד. לחומר זה ניתן להקנות במגוון תהליכים כימיים, צורה מסוימת, צבעים מסוימים ולקבוע את רמת השקיפות הרצויה. הלוחות מאופיינים בעמידות בפני טמפרטורות קיצוניות כמו למשל חום כבד, קור ומשקעים. כל אלה מתאפשרים הודות להרכב הכימי של החומר.

הרכבו של חומר הפוליקרבונט

הפוליקרבונט הוא חלק ממשפחת הפולימרים הסינטטיים כך שאיננו מצוי בטבע אלא מיוצר בתנאי מעבדה ובתעשיות. הפולימר הוא חומר העשוי משרשרות רבות של מולקולות ענק הקשורות בקשרים קוולנטיים או תוך מולקולאריים חזקים. הפוליקרבונט ממנו עשוי הסנטף הינו פולימר תרמופלסטי, כלומר, כזה בעלי מאפיינים פלסטיים (למשל, התרככות בחימום והתקשות בקירור, מה שמאפשר עיצוב של החומר לפי רצון וצורך). ההרכב הכימי של חומר זה הוא שמקנה ללוחות את המאפיינים השונים שלהם ולמעשה את היתרונות הגלומים בהם.

השימושים השונים בלוחות

משתמשים רבות בלוחות אלה בתעשיית הקירוי לשם הוספת החומר בתהליך הקירוי ויצירת בידוד ובתעשיית הפרגולות. פרגולה היא למעשה כיסוי, מעין גג, אשר לרוב מציבים בגינות, חצרות ומרחבים פתוחים אחרים. העובדה שמדובר בלוחות המסננים קרינת UV, אשר ניתן להקנות להם צבע ברמת שקיפות רצויה העמידים בפני חום קור ומשקעים, מאפשרת קבלת גגות אידיאליים למרחבים פתוחים, העמידים לאורך שנים רבות. החומר הוא כה ידידותי למשתמש אשר רבים בוחרים להקים את הפרגולות שלהם באופן עצמאי מהלוחות הגולמיים בהתאם להוראות בניית הפרגולה.