מאמרים

ייעוץ משכנתא


יוקר המחייה בישראל כיום מרקיע שחקים. כל הוצאה כיום היא הוצאה משמעותית, בין אם מדובר על הוצאות על אוכל, תשלומי חשבונות, ואפילו הוצאות על בילויים וביגוד. בראש ובראשונה, מרקיעי הגבוהים ביותר הם מחירי הדיור. קשה מאוד כיום לזוג צעיר בישראל לרכוש לעצמו דירה. צריך להביא הון עצמי גדול, ולעבוד קשה מאוד כדי להבטיח הכנסה גדולה, כדי לקחת משכנתא בבנק. כל זאת עקב מחירי הדיור הגבוהים. דרך אחת להקל במחיר, לעיתים באופן משמעותי, הוא לקיחת ייעוץ משכנתא. מדובר בהדרכה צמודה מבעל מקצוע, שיעזור לנו לקחת מסלול משכנתא נוח וזול ככל האפשר בתנאים המתאימים לנו.

היועץ הוא כאן בשבילנו

יועץ המשכנתאות צריך להיות זמין לפניותינו. כחלק מתהליך ייעוץ משכנתא, בעל המקצוע צריך להיות קשוב לצרכים של קוני הדירה. הוא צריך להבין את הדאגות והחששות שלהם. הוא צריך להיות מודע לאינטרסים שלהם כאן ועכשיו, וגם לאינטרסים הכלכליים שככל הנראה ישתנו במהלך השנים. זאת מכיוון שמדובר בהלוואה גדולה לתווך הארוך מאוד. לכן, התפקיד השוב ביותר של יועץ המשכנתאות הוא ללוות אתכם לכל אורך התהליך של ייעוץ משכנתא. ייעוץ משכנתא יכול להמשיך גם בזמן החזרת הלוואת המשכנתא עצמה. זה יכול לעזור מאוד ללקוחות, ולאפשר להם לחסוך בהוצאות מיותרות על ריביות וביטוחים לעיתים קרובות. לכן כדי להיפגש להתייעץ מדי זמן מסוים.

מתי כדי לפנות לייעוץ?
אם אתם מרגישים מספיק בטוחים בעצמכם לקחת את המשכנתא בעצמכם, לבנות תמהיל נכון ולקחת על עצמכם אחריות לשנים רבות הימנעו מהייעוץ. במקרים הבאים לא מומלץ לוותר:
• סירוב לבקשת המשכנתא מהבנק
• עסקת נדל"ן מורכבת
• חוסר ידע וחשש מטעויות
• ללכת על בטוח – בסופו של דבר לא מדובר בהוצאה גדולה, והיא בטוח תשתלם.