מאמרים

טרקטור מטעיםמתי יש צורך לרכוש טרקטור מטעים?


כפי שאתם בוודאי יודעים, יש מגוון סוגים שונים של טרקטורים, אשר נמצאים בשימוש ע"י האדם. בתוך מגוון השימושים, קיימת המשפחה הנפוצה של הטרטורים בשימוש החקלאות. כמובן שגם בתוך משפחה זו, ניתן לסווג את הטרקטורים השונים. אחד מהטרקטורים הנפוצים ביותר בעבודות החקלאות, הוא הטרקטור שנקרא טרקטור מטעים. מבין כל הטרקטורים שאנו מונים, טרקטור מטעים נחשב לאחד מהנפוצים ביותר שיש, והוא נחשב לטרקטור שאנשים רבים גם יכולים להפעיל בקלות יחסית. אז מה התפקיד שלו?הסבר על טרקטור המטעים


חשוב כמובן להבין, למה בכלל טרקטור מטעים קיבל את שמו. הסיבה לשם של טרקטור מטעים נובע פשוט מאד מהאזור שבו נוהגים לעבוד איתו - בעיקר במטעים שונים. ההגדרה החקלאית למטע, היא לרוב של גידור אשר מבוצע באופן יחידני. כלומר - לא מדובר על שטחים ענקיים, אלא לרוב על שטחי חקלאות פרטיים, מה גם שהמטע עצמו כולל פריטים בודדים, ולא למשל שטח חקלאי של גידול ענק ויחידני. השימוש בטרקטור מטעים הוא נפוץ מאד, משום התכונות הנוחות שלו. מבין הטרקטורים שמשמשים בחקלאות, מדובר על הטרקטור הקל והנמוך ביותר שיש. טרקטור מטעים הוא נמוך מאד, ואף צר יחסית - ולכן מאפשר מעבר קל בין חלקי המטע. יש לטרקטור המטעים יכולת הרמה טובה למדי, של עד כטון אחד - ולכן ניתן לבצע איתו מגוון רחב של עבודות במטע.


האם צריך יותר מכך?


מעבר לרכישה של טרקטור מטעים, לא פעם קיימת התבלטות האם יש צורך בטרקטורים נוספים - כמו למשל בטרקטור גידולי שדה. חשוב מאד להבין שכאמור, טרקטור המטעים נחשב לקל ביותר, הנמוך והקטן שמבין הטרקטורים. חקלאים רבים שצריכים לעבד שטחים קטנים יחסית, מגלים כי הם לא זקוקים לטרקטור גדול יותר - שאף יכול להקשות עליהם את העבודה, ומכאן הצורך בטרקטור מטעים.