מאמרים

טיול מאורגן לקובה


קובה היא הגדולה מארצות האיים הקריביים והיא נמצאת בין הים הקריבי ובין האוקיינוס האטלנטי. האווירה בקובה היא ייחודית וזאת משום שמחת החיים אשר קיימת באיים אשר נהנים מחופים יפים ושמש רבה. מה שמיוחד בקובה היא העובדה שמדובר במקום בו התרבות עצרה מלכת, המוזיקה היא חלק בלתי נפרד מהמקום ואם אתם אוהבים אווירה כפרית ומיוחדת זה המקום בשבילכם.

טיול מאורגן לקובה הוא אולי הטיול הכי לא צפוי לתייר הישראלי הממוצע, כאשר אותו תייר ממוצע חושב על קובה הוא חושב במיידית על פידל קסטרו ועל משטר אימים, אך אין הדבר נכון. קובה היא אולי אחת המדינות הבטוחות והשלוות ביותר והיא מומלצת לכולם.

מה יותר כדאי - טיול עצמאי או טיול מאורגן לקובה ?

בקובה המצב הכלכלי לא פשוט ולכן יש נטייה למקומיים לנסות ולהרוויח מהתיירים כמה שהם רק יכולים, לכן, אנו יכולים לראות כי קובה יכולה להיות יקרה למדי בנושאים מסוימים, בעיקר בכל מה שקשור לתיירות. גם הנסיעות בתוך קובה יכולות להיות יקרות במיוחד וכך גם בתי המלון וכל שאר השירותים להם תהיו זקוקים במהלך הנסיעה. כאשר אתם יוצאים במסגרת של טיול מאורגן לקובה אתם יכולים לחסוך לעצמכם את המיקוחים השונים ואת ההפסדים הכספיים בשל חוסר ההכרות שלכם את המקום.

אם אתם בוחרים טיול מאורגן לקובה שימו לב לכמה נושאים חשובים. הראשון הוא אמינות החברה והוותק שלה בתחום טיולים מאורגנים. הדבר החשוב הנוסף אותו אתם צריכים לבחון הוא בקיאות המדריך שכן היא זו שתשפיע על איכות הטיול. חשוב גם לבחון לעומק האם מדובר על טיול מאורגן ומקיף הכולל את כל אתרי התיירות המרכזיים.

מה אסור לפספס בעת טיול מאורגן לקובה ?

אם אתם נמצאים במסגרת טיול מאורגן לקובה רצוי שתבקרו אתרים מסוימים. אם לא כולם כלולים בטיול, וודאו שלפחות חלק מהם כן כלולים. בירת קובה, הוואנה, היא מוקד התיירות הגדול ביותר ולכן כל הטיולים המאורגנים לקובה כוללים אותה. הוואנה נחשבת לעיר התענוגות האסורה כבר שנים רבות, מעין גן עדן לחוטאים. זוהי עיר מיוחדת בה תושבים נחמדים ומסבירי פנים, בניינים ישנים ומכוניות משנות החמישים, נדמה כי הזמן עצר מלכת והטיול בה הופך למסע בזמן.

עוד עיר מיוחדת בה כדאי לבקר היא העיר ויניאלס אשר נמצאת בין כמה עמקים. בעיר יש מפעל טבק גדול ובנייה מסקרנת של בתים, יש סביבה ובה המון מסלולי טיולים ולכן היא כל כך מומלצת. כדאי גם לבקר בעיירה ואראדרו אשר בסמוך לחופי הזהב הלבנים של האיים הקאריביים. עיר מיוחדת נוספת היא העיר טרינידאד ובה המון מוזיאונים וסימטאות בהן מומלץ לבקר, בעיר זו כל הבתים הם בני קומה אחת והם צבועים בשלל צבעי הקשת.

אזור נוסף בו מומלץ לבקר הוא פינר דל ריו. זהו אזור גידול הטבק המפורסם בקובה לו קוראים גם הפרובנציה הירוקה ובאזור זה המון מערות עם נטיפים ושבילי הליכה מיוחדים. אזור זה מומלץ לכל מי שחובב צלילה.