מאמרים

חתונה קטנה


רבים מתלבטים איך כדאי לחגוג את החתונה. האם כדאי חתונה גדולה עם מאות מוזמנים או אולי כדאי חתונה קטנה ואינטימית. חתונה קטנה פירושה חגיגה מצומצמת עם המשפחה הקרובה והחברים הטובים.

ברוב המקרים, חתונה קטנה לא נערכת באולם או בגן אירועים אלא  מקום לאירוע קטן, אלא חתונה קטנה בחצר הבית או במקום אינטימי, אפילו בבית כנסת כזה או אחר. חתונה קטנה מתייחסת אך ורק להיקף האירוע, ממנו נגזרות כמובן ההוצאות, היקף ההכנות והזמן אותו יש להקדיש לכך.


חתונה קטנה


חתונה קטנה: אפשרויות

יש המון דרכים לחגוג חתונה קטנה, ולמען האמת זה קשור במידה רבה גם לאופן בו אנו מגדירים מהי חתונה קטנה. ברוב המקרים, מדובר באירוע מצומצם, כך שאפשרויות הן: חצר הבית, אולם קטן, גן צנוע, בית כנסת ואפילו מסעדה. בכל אחד מהמיקומים ניתן להזמין מעצבת וקייטרינג בהתאם למספר האורחים.

חתונה בבית אמנם מוזילה את העלויות אך יש בה מימד של אינטימיות שקשה להשיג במיקומים אחרים. בשנים האחרונות נראה כי רבים מעדיפים לחגוג חתונה קטנה במסעדה, דווקא בשעות הצהריים ולא הערב כפי שמקובל.

חתונה קטנה: יתרונות וחסרונות

חתונה קטנה נראית לרבים מאיתנו קוסמת באינטימיות שבה, אך מצד שני יכולה להיראות סמלית מדי כחגיגה של אחד מהימים החשובים בחיינו. יתרונותיה של חתונה קטנה הם בקרבה לאורחים, בהיכרות האישית עם כולם ולא מפגש עם דודים רחוקים וחברים של ההורים ביום החתונה. העלות הנמוכה היא יתרון נוסף של חתונה קטנה כמו גם ההתארגנות הנוחה יחסית. אך שימו לב, אם המניע העיקרי לחתונה קטנה הינו כספי, תוכלו לקצץ בדברים אחרים כמו איפור כלות, טבעות נישואין מעוצבות או טבעות אירוסין מעוצבות אך זולות ועוד.

החסרונות של חתונה קטנה באים לידי ביטוי במספר האורחים הקטן שנוכח בחגיגה שלנו, בטקסיות שמתפספסת וברצון שלנו לחגוג את היום השמח הזה בהפקה גדולה, מרגשת ומלאת אטרקציות. לרוב הזוגות ישנם חברים טובים שיארגנו להם טרם החתונה מסיבת רווקים ורווקות באחת מאותן וילות למסיבת רווקים או לופטים בתל אביב שיגרומו להם לשמוח עוד יותר על כך שהחליטו לעשות חתונה קטנה.

חתונה קטנה: מה חשוב לדעת

קודם כל, חשוב שתכינו את ההורים לקראת הבחירה שלכם בחתונה קטנה. יש הורים רגישים יותר ויש כאלה שפחות, אבל הגזירה תשפיע בעיקר עליהם ועל סינון האורחים הקפדני שהם ייאלצו לעשות. אם בחרתם לחגוג חתונה קטנה בבית, חשבו על כל הפרטים, כולל תאי שירותים ומקומות חנייה שיכולים להיות בעיתיים באזורי מגורים.

קחו בחשבון החלל וחשבו בהתאם את הציוד שתשכירו מחברות קייטרינג או חברות להשכרת ציוד. הקפידו לכתוב על גבי ההזמנה את השמות המפורטים, כך שלא יוסק בטעות שכל המשפחה מוזמנת או להפך. והכי חשוב - תיהנו, תבלו, ותזכרו את היום הזה כאחד השמחים בחייכם.