מאמרים

חשבונית לשכירים


עלות שירות חשבונית לשכירים

אחד החששות הגדולים ביותר של כל אדם לפני שהוא פותח עוסק פטור או עוסק מורשה הוא העיסוק מול רשויות המס והמדינה. ברור כי הגשת דו"חות מס למדינה היא עניין מרתיע אשר רבים מאיתנו איננו בקיאים בו, ולכן הוא יכול להיות מעיק למדי. אבל תופתעו לדעת, יש הרבה פתרונות שנועדו להקל עליכם את העבודה בתור עצמאים.

כמו כל שירות אחר, גם את השירות ליישום שיטת עצמאי שכיר, ניתן לקבל באמצעות חברות חיצוניות. להבדיל משירותי רו"ח, אשר איננו נוטל אחריות על תשלום המסים אלא מסייע לכם לעשות את זה נכון – חברות המציעות חשבונית לשכירים תיתנה לכם תלוש שכר מדי חודש, כאילו הייתם עובדים שכירים של החברה, ויטפלו בענייני המסים בעצמם.

שירות טוב בעלות נמוכה

שירות כזה של חשבונית לשכירים איננו ניתן בחינם, ובצדק: הרי בסופו של דבר יש צורך לעשות לא מעט עבודה ויש צורך לדווח על הכנסותיכם לרשויות ולשלב אותן בהכנסות החברה כולה וכו'; אולם, אין זה אומר כי המחירים הם מחירים גבוהים. בדרך כלל תמחור שירות כזה איננו גבוה ביותר והוא בהחלט בהישג ידו של כל עצמאי.

כיצד מתמחרים את השירות?

תמחור השירות של חשבונית לשכירים מתבצע באופן מעט שונה מחברה לחברה ויש בכך כדי להשליך על כדאיות ההתקשרות עם חברה אחת או אחרת. במידה רבה יש לכך קשר לרמת ההכנסה הצפויה שלכם כשכירים. ישנן חברות אשר מנכות אחוז מסוים (כ-5% בחלק מהחברות) מכלל השכר החודשי שהיה מתקבל לכם בעבור השירות שהן משלמות לכם. במקרים אחרים מדובר על עמלה קבועה על פי מדרגות קבועות מראש.

עוסק פטור/עוסק מורשה - כולם מרוויחים

אם אינכם מעוניינים בפתיחת תיק עוסק פטור או פתיחת עוסק מורשה, הרי שאתם יכולים להיעזר בשירות של חשבונית לשכירים כך שלא תצטרכו להתעסק בכלל עם כל העניין הזה, והכל תמורת עמלה נמוכה יחסית מסך הרווחים. ההתעסקות עם רשויות המס כרוכה בלא מעט מאמצים הנדרשים מכם במהלך שנת המס, ובדיווחים שונים. חשבונית מן הסוג הזה פוטרת אתכם מהמאמץ הזה, ומאפשרת לכם ראש שקט ממחשבות על מיסים וכיוצ"ב.