מאמרים

הסרת עין הרע


הסרת עין הרע - טיפים   | מאת: אלירן הכהן

עין הרע הינו מושג מיסטי שמקורו בקבלה ובמקורות היהדות. גורלו של אדם מושפע בהכרח מתחושות ורגשי הזולת השליליים כלפיו ובעיקר רגש הקנאה, שיכול- לפי האמונה בתרבויות השונות להתגבר עד למימדי ענק. הקללה תהיה חזקה יותר ככל שקרבתו של האדם המפתח את הרגשות השליליים, גדולה יותר.

אם נוטים אתם לנקוט אמצעי מניעה מקדימים, הרי שקמעות, טקסים פולחניים ותפילות הם הכלים להגנה מפני עין הרע, במידה ולא הספקתם והנה כבר רובצת הקללה על כתפיכם, הרי שישנן מספר שיטות נפוצות ואפקטיביות להסרת עין הרע, שיצילו אתכם מן המועקה וכאבי הראש המתלווים אליה.


הסרת עין הרע


הסרת עין הרע - "בחור"

בתוכניות טלוויזיה כמו "זמן מיסטיקה" לא תמיד מגלים לנו את הסודות הכמוסים של הקבלה. "בחור" זוהי תערובת אבנים אשר כל תכליתה הינה להסרת עין הרע. זוהי השיטה היעילה והנפוצה ביותר. ברגע שהשגתם את התערובת הרצויה יש לחמם מחבת ריקה ולהוסיף לתוכה את תערובת האבנים.

לאחר ביצוע פעולה זאת, יש להמתין בין 2-3 דקות עד אשר ניתן לראות ולהריח את העשן היוצא מן המחבת. הניחוח לא יהיה נעים אך בכל זאת יש לעבור עם המחבת בכל הבית, לרבות הפינות הכי קטנות. את החלונות יש להשאיר פתוחים . בסיום התהליך כל מה שנשאר הוא לזרוק את התערובת מחוץ לבית ולקוות לטוב.


הסרת עין הרע - מזוזה ומלח

בעבר נהגו בני הבית להגן על ביתם מפני עין הרע באמצעות צביעת המזוזות בצבע כחול. כיום פותחה השיטה וניתן להשתמש בה לצורך הסרת עין הרע באמצעות קניית מזוזה כחולה. אמנם האסתטיקה ועיצוב הפנים נפגעים במקרה זה במידה מסוימת, אך האמצעי מקדש במקרה זה את המטרה. כמו כן, גם למי מלח ישנה השפעה חזקה.

כך למשל, ניתן להעביר על כל המשקופים בבית, מלבד אלה של חדר השירותים והאמבטיה, מטלית הספוגה במי מלח. כמו כן, טבילה בים תעזור לטהר את הגוף מן הרגשות השליליים המקבלים צורה גשמית. הסרת עין הרע תתבצע גם אם נרחיק ונשפוך מי מלח אל מחוץ לפתח הבית.


הסרת עין הרע - כישלון הוא אינו אופציה

אם בכל זאת נופלות עליכם מחלות באופן פתאומי וחסר בסיס, אם האסונות אינם מרפים מכם - הרי שלא הצלחתם להסיר את העין. במקרים כאלו כדאי לבצע הסרת עין הרע לפי הקבלה, בסיועם של מומחי קבלה עם ידע מאגי עשיר. דרך נוספת להיאבק בקללה הינה שילוב שלל השיטות הקיימות.

הגישה הכי טובה הינה כמובן למנוע את הבעיה באמצעות פעולות הגנה מוקדמות. כל שצריך הינו מראה קטנה בכיס, שתחזיר את המבט הטומן בחובו איום, קמע או סרט אדום פשוט.