מאמרים

החזרת אהבה


המונח החזרת אהבה, מעורר בחובו שאלות רבות,חששות ותהיות. האם באמת ניתן לבצע החזרת אהבה? החזרת אהבה מתייחסת למיסטיקה ולתורת הנסתר, שכן אין דרך אחרת להחזיר את אהוב ליבך מימי הצבא, את גרושתך לשעבר או גבר שהיה שלך והתאהב במישהי אחרת.

ישנם אנשים שיגרסו כי החזרת אהבה היא מעשה אסור ושיש להוציאו כנגד החוק. אך ישנם אנשים שיעשו הכול כדי שאהבת חייהם תשוב אליהם, והם המשתמשים העיקריים בהחזרת האהבה, בין אם היא מוסרית או לא. בחירה בביצוע החזרת אהבה הוא צעד בלתי הפיך, שאין דרך חזרה ממנו, וחייבים להיות שלמים עם ההחלטה.


החזרת אהבה


העוסקים בהחזרת אהבה

העוסקים בהחזרת אהבה הם מיסטיקנים. המיסטיקנים טוענים כי התעסקות בתחום זה, והחזרת אהבה בפרט, צריכה להיעשות בזהירות רבה, ולא כל אחד רשאי לבצע אותה. המיסטיקנים והמתקשרים, בוחנים את הסיבות שאהבה הופסקה, ואורים האם הזוג נפרד בגלל כישוף כלשהו, או האם לפי הגורל הם צריכים להיות פרודים, או להיפך, ביחד.

חלק מהאמונה לגבי החזרת אהבה ופרידות, היא שנעשה כישוף על אחד מבני הזוג, וזה מה שגרם לפרידתם באופן פתאומי. הפונים לקבלת ייעוץ, חוששים לעיתים קרובות מההשפעה של הצעד הזה עליהם, ובצדק. זהו צעד שדורש חשיבה רבה, והחלטה של הקובע אותה, האם זה הדבר הנכון לעשותו.


החזרת אהבה ביהדות

גם ביהדות, ישנם טקסים להחזרת אהבה. לא כולם יודעים זאת, אך היהדות המיסטית- הקבלה, עוגנת בחובה טקסים וכשפים, שרק יודעי דבר יכולים להשתמש בה, לרעה או לטובה. בין שאר התחומים, נמצאים גם כישופים ולחשים להחזרת אהבה, דבר הנקרא קבלה מעשית.

מסיבה זאת, רק מעטים באנשים זוכים לדעת את סודות היקום, ויכולים לסייע לרבים הנואשים בחיים רוויי סבל וגעגווע לאהוב ליבם. לפי הקבלה, החזרת אהבה היא מותרת רק אם יש אישור מלמעלה, מהקדוש ברוך הוא. במידה ולא, החזרת אהבה כזו היא פסולה ומסוכנת, שכן, היא לא נועדה לקרות.

למה מחזירים אהבה?

לעיתים נגרמת פרידה של בני זוג עקב קללה מסוימת. כאחד מבני הזוג לא מוכן לוותר, ומרגיש שאינו יכול לחיות את חייו ללא אהבתו הקודמת.במקרה ונטשה אותו, ומבקש לבצע טקס החזרת אהבה, הוא יכול לפנות למיסטיקנים היודעים לבצע את הטקס כהלכתו ולהיעזר בהם באם הוא בטוח שהדרך הזו היא נכונה ומתאימה.

המיסטיקן המבצע את הטקס, צריך לדעת האם החזרת האהבה הזו "נועדה לקרות", ולקיים אותה באם התשובה חיובית.