מאמרים

בי פי אם


בי פי אם
הרדיו- מדיית התקשורת הנצחית
לאורך ההיסטוריה, צצו מדיות תקשורת שונות בכפוף להתפתחויות הטכנולוגיות והגלובליזציה. מעיתונות כתובה, לעיתונות מקוונת וטלוויזיה. נראה כי המדיה שלעולם לא דועכת היא הרדיו. הרדיו מלווה אותנו כמעט בכל יום ברקע, אך הוא שם להעניק מידע, להכתיב סדר יום ולספק הנאה למאזינים. הצטרפו היום למקצוע העבר, ההווה והעתיד.

לימודי רדיו ולימודי בי פי אם
לימודי בי פי אם מציעים  קורס מקצועי ללימודי רדיו המשלב בין למידה עיונית לבין סימולציות רבות המשפרות ומחדדות את כישורי הסטודנטים וביצועיהם. במסגרת הקורס יתאפשר לסטודנטים לערוך תרגולים מעשיים באולפן הרדיו בעל המכשור המתקדם במכללה. הסטודנטים ייחשפו למיטב אנשי המקצוע בתעשיית הרדיו בישראל ויוכלו לשאול שאלות ולשאוב מידע באשר למקצוע, לקשיים ולתגמולים. הסטודנטים ילמדו את כלל הכישורים הנדרשים במערכת רדיו- הגשה וקריינות, עריכת תוכן, מוזיקה, עריכה דיגיטלית ומבוא לעיתונאות. כך יוכלו הסטודנטים להיחשף לכלל בעלי התפקיד במערכת הרדיו ואף לבחור להתמקצע באחד מהתפקידים באופן מיוחד, שכן כל אחד מהתפקידים שונה ממשנהו ודורש מערכת כישורים אחרת מהמבצע אותו. הסטודנטים יקבלו הזדמנות במסגרת לימודיהם בקורס רדיו במכללת בי פי אם, להקליט תוכנית רדיו אישית באולפן שבמכללה.

הרדיו – בעיקר תוכן
מה שמייחד את הרדיו מיתר מדיות התקשורת שקיימות, הוא העובדה ששומעים אותו בלבד ולא רואים דבר. ייחוד זה מערים אתגר על העוסקים במלאכה, שכן עליהם לעבוד קשה על ייצור תוכן אטרקטיבי במיוחד, מה שמביא לתוצר של מדיה איכותית המתמקדת בעיקר בתוכן שידוריה.

לא להתפשר על מקצועיות וצבירת ניסיון
מקצועות הרדיו השונים דורשים ניסיון ומקצועיות באופן מיוחד מהיתר, שכן מספר המקומות בשוק למקצועות אלו מוגבל. במכללת בי פי אם מסלול ללימודי רדיו איכותי ומקיף.