מאמרים

ביטוח


עולם הביטוחים - מפה כללית

רכישת ביטוח היא דבר חשוב בכל מצב. בין אם אנו רוכשים ביטוח לרכב, ביטוח למשכנתא או ביטוח חיים, מדובר בהשקעה משמעותית. יותר מכך, ביטוח בא לשמור עלינו, ולספק לנו אפשרות להתמודד עם סיטואציות בלתי צפויות. ביטוח הוא כלי חשוב מאין כמוהו להתנהלות תקינה בחיינו. על כן, כשאנו באים לרכוש ביטוח, אנו חייבים לעשות זאת בצורה המדוקדקת והאחראית ביותר. במאמר זה ננסה להסביר בקצרה על התחומים המרכזיים בהם עוסק עולם הביטוח, ועל מספר ביטוחים בולטים בתחומים אלו.

תחום הרכב

כולנו מודעים לסכנות השונות אשר קיימות על הכביש. מדי סוף שבוע אנו שומעים על תאונות דרכים רבות, אשר פוגעות באנשים רבים. ביטוח רכב בא לאפשר לנו להגן על עצמנו ועל רכושנו במקרה של פגיעה. ניתן לחלק את ביטוחי הרכב לשלושה סוגי ביטוחים:

ביטוח חובה: ביטוח חובה הוא ביטוח אשר בא לטפל בכל פגיעה גופנית הנגרמת לנו, או לאנשים אחרים, במהלך תאונה בה מעורב כלי הרכב שלנו. ביטוח זה הוא ביטוח אותו אנו חייבים לרכוש.

ביטוח מקיף: ביטוח מקיף בא לטפל בפגיעות הקשורות לכלי הרכב שלנו או לרכוש אשר נמצא בתוכו. ביטוח זה יכול לכסות לצד תאונות דרכים, גם פגיעות הנגרמות בשל פריצה או גניבה.

ביטוח צד ג: ביטוח צד ג הוא ביטוח אשר בא לספק כיסוי כלכלי במקרה בו כלי הרכב שלנו פוגע ברכוש של אדם אחר.

תחום הנדל"ן

רכישת דירה היא עסק יקר, הדורש מאיתנו השקעה כספית גבוהה. על כן, כשאנו רוכשים דירה משלנו, חשוב מאוד להגן עליה ועל ערכה בכל מקרה שלא יקרה. מבנים במדינת ישראל חשופים לפגיעות מסוגים שונים: שריפות, הפגזות ורעידות אדמה. חשוב מאוד לשמור על הדירה שלנו באמצעות ביטוח, מפני כל פגיעה אשר עלולה להתרחש.

ביטוח מבנה: ביטוח מבנה הוא ביטוח דירה אשר בא לטפל בכל פגיעה אשר עלולה להיגרם למבנה הדירה, לחצר או למרפסת.

ביטוח רכוש: ביטוח רכוש הוא ביטוח אשר בא לדאוג לרכוש שיש לנו בתוך הדירה. ביטוח זה מגן עלינו גם במקרים בהם נפגעת הדירה עצמה, וגם במקרי פריצה.

ביטוח משכנתא: ברכישת דירה אנו צריכים לרכוש הלוואת משכנתא מן הבנק. ביטוח משכנתא הוא ביטוח אותו אנו רוכשים, על מנת שנוכל לספק כיסוי כלכלי במקרה בו לא נוכל עוד לשלם את המשכנתא שלנו, או במקרה בו ישנה פגיעה בנכס. ביטוח משכנתא מחולק לביטוח מבנה, אשר קשור לכל פגיעה אשר עלולה להיגרם לנכס, וביטוח חיים, אשר בא להגן עלינו במקרה ואחד מלווי המשכנתא נפטר, או מאבד את כושר העבודה שלו.

התחום האנושי

בתחום זה קיימים ביטוחים אשר תפקידם לטפל בפגיעות אשר עלולות להתרחש לנו או לקרובים לנו.

ביטוח תאונות אישיות: ביטוח תאונות אישיות בא לאפשר לנו להמשיך לחיות באורח החיים המוכר לנו, במקרים בהם אנו מעורבים בתאונה, מאבדים את כושר העבודה שלנו, או נעשים נכים. במסגרת ביטוח תאונות אישיות, חברת הביטוח מספקת לנו פיצוי כספי המאפשר לנו להמשיך לחיות בצורה מכובדת.

ביטוח חיים: ביטוח זה בא לדאוג לקרובים שלנו לאחר מותנו. במסגרת ביטוח חיים, בני המשפחה וקרובי הנפטר, זכאים לפיצוי כספי עם מותו.