מאמרים

קביעה של אי התאמה אישיותית


המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אחראי לאבחן האם נהגים הם כשירים לנהיגה

המכון הרפואי לבטיחות בדרכים הוא גוף אשר צמוד למשרד הרישוי והולך איתו יד ביד. משרד הרישוי אשר אחראי על הכשירות של הנהגים לנהיגה, שולח נהגים אשר קיים מידע רלוונטי לגיבהם מבחינה רפואית או משפטית ושולח אותם לאבחון במכון הרפואי. במכון הרפואי ישנם רופאים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים שונים, החלטת המכון הרפואי בשיתוף משרד הרישוי קובעת האם נהג יכול להמשיך לנהוג והאם קיימים תנאים מיוחדים לנהיגה. לעיתים נפסלים רישיונות של נהגים בגין 'אי התאמה אישיותית'.

מה היא 'אי התאמה אישיותית' ?

בעבר נהגו אנשים רבים לחשוב שפסילה בגין אי התאמה אישיותית ממשרד הרישוי והמכון הרפואי הינו סימן לזה שהם בעלי מחלות נפש או בעיות פסיכולוגיות. היום כבר ידוע ש'אי התאמה אישיותית' הוא מונח המתאר הרבה סוגים של נהגים שנמצאו לא מתאימים לנהוג מסיבות שונות. הסיבות יכולות להיות גם סיבותית התנהגותיות על הכביש כמו עברות תנועה רבות, מעורבות בתאונת דרכים או מחלות פיזיות שונות. אנשים שנמצאו בעלי 'אי התאמה אישיותית' יכולים להגיש ערעור על ההחלטה הזאת ולנסות לשנות את החלטת המכון הרפואי.

עו"ד טוב יכול להיות ההבדל בין הצלחה לכשלון

בתחום הזה, בו כל הליך הנעשה בעל חשיבות משפטית רבה, ישנה משמעות גדולה לעירוב עורך דין טוב בתחום. את החלטות המכון הרפואי לבטיחות בדרכים ניתן לשנות באמצעות ערעור, על מנת לנצח בערעור יש צורך בידע מהותי בתחום שיש רק לעורכי דין. לכן כאשר רוצים לערער על החלטת המכון הרפואי או משרד הרישוי מומלץ להעזר בידע שיש רק לעורכי דין. אנשים רבים נעזרים בעורכי דין בתחום על מנת לפתור מקרים של 'אי התאמה אישיותית'.