מאמרים

לוחות פי וי סי


מאפיינים מכניים של לוחות פי וי סי

ללוחות פי וי סי יש נוקשות גבוהה יותר ומשקל מולקולארי גדול יותר, ועם זאת חלה ירידה בתכונות אלה עם עליית טמפרטורה. המאפיינים המכניים של פי וי סי נוקשה נחשבים למצוינים, אולם החיכוך אינו כה טוב. במאמר זה נציג בפניכם את המאפיינים השונות של לוחות פי וי סי

מאפיינים תרמיים

יציבות החום של לוחות פי וי סי נמוכה מאוד, ומתחילה להינזק בטמפרטורות של מעל ל-100 מעלות צלסיוס.

מאפיינים חשמליים

פי וי סי הנו פולימר עם מאפיינים חשמליים טובים, אך בשל הפולאריות – תפקידו כמבודד חשמלי אינו בין הגבוהים בשוק.

סביבה

לוחות פי וי סי עמידים לרוב החומצות האי-אורגניות, לאלקילים, למלחים ולרוב הממיסים האורגניים. חומרים מסוג זה מותאמים להתמודדויות פרמקולוגיות וכן כנגד חומרים אנטי-קורוזיים.

יתרונות בלוחות פי וי סי

ראשית, לוחות פי וי סי עמידים לחלוטין בפני מים, בשל טבעם כחומרים שעשויים מפלסטיק, ולכן נעשה שימוש רחב בהם בתחומי בנייה רבים, כגון: בריכות שחייה, חופים וסיפוני ספינות. שנית, מדובר בחומר שאינו ניזוק על-ידי טרמיטים, היות והוא לא מכיל פיברין. בנוסף, חומרים אלה ידועים כמעכבי בעירה טובים. כמו כן, חומר זה אינו נרקב והוא לא נחשב לרעיל – כל זאת בהתאם לסטנדרטים הבינלאומיים. לחומרים אלה נוקשות גבוהה ויכולת כיפוף נרחבת יותר מזו של חומרים עשויים מעץ, כך שגם יכולת הנעיצה וההחזקה נחשבת לטובה יותר.

פי וי סי נחשב במהלך השנים לחומר פופולארי בעולם הבנייה בעקבות יתרונותיו הפיזיקליים והטכניים שמעניקים לו עלות כלכלית אפקטיבית. היות והחומר מאוד אטרקטיבי מבחינת העלויות שלו, הדבר מתבטא גם ביכולת תפעול ממושכת יותר ובעלויות תחזוקה נמוכות יותר.

ייחודו של הפי וי סי הוא בכך שהוא יכול להיות מעוצב במגוון של סגנונות. משקלו הקל, באופן יחסי, מוריד את הקשיים בשימוש ידני בחומר.