מאמרים

תכשיטים


תכשיטים עושים את האדם

עוד משחר ההיסטוריה, ישנן עדויות על ענידת תכשיטים ואנשים אשר אהבו לענוד כל מיני סוגים של תכשיטים העשויים ממגוון חומרים אשר קיימים בטבע וממגוון הצבעים הנגישים לנו בטבע. כמו כן אין כל צל של ספק כי תכשיטים מאז ומתמיד היוו סוג של סמל סטאטוס ואדם אשר נהג להתקשט בתכשיטים היה ידוע כאדם מן המעמד הגבוה. כיום אמנם תחום התכשיטים מזוהה בעיקר עם נשים, אך בעבר גברים רבים נהגו לענוד תכשיטים (ואף הרבה יותר מאשר נשים). בשנים האחרונות אנו עדים לחזרה למקורות מהבחינה הזו, גברים רבים הבינו שאף הם יכולים לענוד תכשיטים ושוק התכשיטים לגברים החל לתפוס תאוצה. החל מטבעות, שרשראות, צמידים ועד עגילים מעוצבים.

 

איך בוחרים את התכשיט?

אם אתם רוצים לקנות לעצמכם תכשיטים, יש לכם כמובן מגוון רחב של אפשרויות בתוך כל משפחת תכשיטים - יש היום עשרות סוגים שונים של עגילים, שרשראות, טבעות, שעונים, וכיו"ב. אז איך יודעים במה לבחור? ראשית כדאי מאד להסתכל על איכות החומרים אשר מהם עשויים מרכיבי התכשיט, רובם עשויים מכסף או זהב כבסיס ומשובצים אבני חן למינהם או חרוזים. מומלץ תמיד לפנות לתכשיטן מומחה שיכול להסביר לכם בדיוק את משמעות הטיפול והיוקרה של כל רכיב.

 

קטן או בולט?

לא משנה על אילו תכשיטים מדובר, תמיד קיימת השאלה האם לבחור בתכשיט מסוג קטן יחסית, או בתכשיט שיהיה בולט ויגנוב ממש את ההצגה. אין כאן תשובה אחת נכונה, והדבר תלוי לא פעם באופי שלכם ואיזה מסר אתם רוצים לשדר, כמובן שקיים מענה לשני המקרים בשוק התכשיטים. כמו כן, אפשר כמובן לשלב בין תכשיט קטן ועדין באיזור אחד של הגוף ובאיזורים אחרים לתת דגש בעזרת תכשיטים גדולים ובולטים.

 

חיבור אישי לתכשיט

בסופו של דבר, תכשיטים הם עניין של טעם אישי, ממש כמו הבגדים שאתם לובשים, ואף יותר מכך. מכיוון שהעלות של התכשיטים היא גבוהה למדי, חשוב מאד שתדעו לבחור את התכשיט שאתם באמת חשים כלפיו חיבור אמיתי. איך יודעים שהתכשיט מושך אתכם? לרוב, מרגישים זאת מהרגע הראשון שעונדים את התכשיט, ומבינים עד כמה הוא יכול להשתלב בצורה נהדרת עם המראה והמלתחה שלכם.