מאמרים

שולחנות מחשבבעידן בו המחשבים נכנסו לכל בית, לכל עסק ולכל ארגון, זוכים שולחנות המחשב לתשומת הלב המרבית. כיום אנו כבר לא מסתפקים בשולחן אוכל ישן שעבר הסבה לשולחן מחשב ומצטיידים בשולחנות מיוחדים המשלבים בתוכם גם עיצוב וגם נוחות. השוק מציע היום מבחר עשיר מאוד של שולחנות מחשב, חלקם זולים וחלקם מאד יקרים, הכל תלוי בתקציב, בסגנון העבודה ובתדמית שרוצים להעביר.

משרד גרפיקאים הפועל משך שעות ארוכות מול מסכי המחשב יהיה חייב להשקיע בשולחנות מתכווננים ובכיסאות אורטופדיים, ואילו משרד עורכי דין יוקרתי חייב לרכוש שולחן מחשב מהודר ואלגנטי בכדי לטפח רושם ויוקרה מקצועיים.

שולחנות מחשב – במה יהיו שונים מכל שולחן ?

שולחנות מחשב הם למעשה שולחנות המיועדים אך ורק לעבודת מחשב. הם מצוידים במפרט טכני עם מקום למחשב עצמו, למקלדת, למסך, לרמקולים, למדפסת או פקס. קיימים גם שולחנות הכוללים גם משטחים נוספים המיועדים לכתיבה, קריאה או עמדת טלפון. שולחנות מחשב מתוכננים כך שלנו יהיה נוח לעבוד מול המחשב ולשבת שעות ארוכות ליד השולחן. הם נבדלים זה מזה גם בסוג החומרים מהם עשויים, בסגנון העיצוב שלהם ובמוצרי הפרזול המשולבים בהם.

למה כדאי לשים לב בעת בחירת שולחנות מחשב ?

לפני שניגשים למלאכת בחירת שולחן למחשב, חשוב מאד להבין את ייעודו העתידי. האם זה שולחן עליו ישב רק בן אדם אחד, האם זה שולחן שיעמוד במרכז החדר או בפינה הקטנה בקצה המשרד או הבית, האם הוא יהיה מיועד גם לכתיבה והאם אתם זקוקים למגירות בכדי לאכסן מסמכים או פריטים אחרים.

כך או אחרת, שולחנות מחשב מוכרחים להיות בעלי מפתח נוח לרגליים, יציב ועמוק מספיק בכדי לאפשר לבצע עליו מגוון פעולות. במקרה ומדובר בחלל קטן מאד כדי ללכת על אופציה של פלטה נשלפת עבור המקלדת. אם תחליטו לרכוש שולחן בעל פרזולים ושכלולים חשוב כי תוודאו כי הכל עובד והכל במקום.

שולחנות מחשב – שיהיו נאים וגם פונקציונאליים

שולחן מחשב יפה זו לא מילה גסה וניתן בהחלט למצוא שולחן שיהיה גם סופר פונקציונאלי וגם מעוצב להפליא. זה יכול להיות שולחן בכל סגנון וממרכיבים שונים: זכוכית, מתכת, עץ, פלסטיק ואפילו נייר ממוחזר, מה שתלוי בסגנון האישי שלכם ובתקציב.

גם למי שאין תקציב גדול ועדיין מעוניין ברכישת שולחן מחשב מעוצב, לא תהיה בעיה למצוא אחד כזה. אפשר לפנות לנגר ולהזמין שולחן מדהים במחיר חסכוני, אפשר לגשת לרשתות עשה זאת בעצמך ולבנות אותו באופן עצמי ואפשר פשוט לשדרג או לשפץ שולחן ישן.