מאמרים

ריינג'ר


ג'יפים, טרקטורונים, רכבי שטח – זה לא משנה איך תקראו לריינג'ר, העיקר זו התחושה החלומית שהוא מעניק לרוכבים בשטח. שילוב מרתק של ישיבה כמו בג'יפ ולא כמו בטרקטורון רגיל על אוכף ונסיעת שטח באוויר הפתוח הדומה לזו שיש בעת רכיבה בכלי שטח בעל ארבע גלגלי בלון שמנמנים כמו שיש בטרקטורונים. יתרה מכך, לריינג'ר יש הגה ולא כידון, זאת בכדי להיות הרבה יותר ידידותי לרוכב הלא בקיא בתחום.

הריינג'ר מיוצר על ידי חברת פולאריס האמריקנית ובשנים האחרונות הוא הפך לרכב השטח המבוקש והפופולארי בישראל. מדובר הן ברוכבים פרטיים שרוכשים ריינג'רים לטיולים בשעות הפנאי והן במטיילים המצטרפים לטיולי ריינג'רים ברחבי המדינה.

ריינג'ר – מהפן הטכני


ריינג'רים הם כלי שטח יחסית חדשים בנוף הישראלי, בעיקר כי מדובר בשילוב חדשני וייחודי של ג'יפ וטרקטורון. לריינג'רים עבירות נהדרת, בעיקר בזכות מרווח גחון מכובד של 300 מ"ר ומתלים נפרדים בעלי מהלך ארוך יותר משאר רכבי שטח הדומים לו. תא הנהג ברגיינג'ים מאד פונקציונאלי ומאובזר במערכת תפעול ידידותית למשתמש וכן בתאי אחסון. ריינג'רים הנמכרים בארץ מגיעים במספר נפחים: 400 סמ"ק, 500 סמ"ק, 800 סמ"ק ו- 900 סמ"ק. משקלם של כל הדגמים הוא יחסית לא גבוה אך זה לא בא על חשבון ביצועיהם, שהם נפלאים לכל הדעות.

ריינג'רים – מהפן הביצועי

כיום ניתן לרכוש ריינג'ר בעל הנעה רגילה עם בנזין, עם מנוע בנזין הזרקת דלק, דיזל ואפילו מנוע חשמלי. זה לא משנה – שטח, אפילו הקשה ביותר זה הבית האמיתי שלהם. ריינג'רים הם רכבי שטח קשוחים ומוצקים, המסוגלים לעבודה מאומצת וטובענית. הם בעלי ארגז אחורי המסוגל להתרומם ולשפוך מטען אחורי וכן מאפשרים לנהגים להעמיס עליהם קילוגרמים של ציוד. ריינג'רים מתאימים למגוון רב של מטרות: חקלאים, ציידים, גננים, אנשי תחזוקה, חובבי ספורט מוטורי ומטיילים, אפילו ילדים.

ריינג'ר – טיולים

ריינג'ר הוא אחד הרכבים המבוקשים היום בתחום הטיולים בישראל, אם לא לומר – אחד הלהיטים שכבש את המדינה. ריינג'ר מעניק לרוכבים עליו תחושה נעימה ורכה, שבדרך כלל לא מורגשת בעת נסיעת שטח בטרקטורון רגיל. הריינג'ר מקנה לרוכבים תחושת יציבות ואפילו מבטיח לו כי לא ייקלע למצב מסוכן מידי וכי הכלי לא יתהפך בשום מצב.

טיולי ריינג'רים אפשר לעשות בכל מקום בארץ: בצפון ובדרום, בכל עונות השנה ובכל מסגרת חגיגה מיוחדת: יום הולדת, מסיבת רווקים, בר מצווה וכדומה.