מאמרים

פנג שואי


הפנג שואי היא תורה עתיקת יומין (למעלה מ-6000 שנה!), שמקורה בסין, שלפי עקרונותיה, מאמינה, ומדריכה להרמוניה, ואנרגיות חיוביות, דרך כללים מסוימים של עיצוב הבית, הסביבה בה אנו חיים והמרחב בו אנו חיים (בבית, בעבודה, ברחוב).

פירוש המילה "פנג שואי", היא רוח ומים, והוא מושפע מיסודות שונים הקשורים ביניהם - מים, עץ, אדמה, מתכת, ואש, עקרונות הין-והיאנג והחיות הסיניות. לצבעים יש משמעות עמוקה גם כן בפנג שואי, ולפי האמונה בכוחם להשפיע לנו על מצב הרוח, והרגשתנו הכללית בבואנו לבקר במקום מסוים, בין אם זה תחושה נעימה, וחמימה, ובין אם זו תחושה של אי-נוחות, עצב או תחושת לחץ המתלווה לביקורנו.


פנג שואי


פנג שואי –חשיבותם של הצבעים

לפי פנג שואי, לכל צבע יש השפעה שונה, חיובית או שלילית בחיינו ולכן כשמעצבים את הדירה, או החדר ובוחרים רהיטים, יש לבדוק בקפידה את ההשפעות של כל צבע ולהתאים אותו למטרותינו וליעדנו.

לדוגמה, הצבע האדום, הוא צבע דומיננטי מאוד, ומעורר, ולכן הוא מומלץ לשימוש במסעדות או במשרד, יותר מאשר בבית או בחדר השינה. לעומתו, הצבע הכחול משרה רוגע, נוחות, ושקט לפי הפנג שואי, אם רוצים תחושה של ניקיון וטוהר, מומלץ לרכוש רהיטים לבנים, בשילוב של צבעים אחרים, כמו ירוק או כתום, לאיזון מסוים.


פנג שואי – טיפים מומלצים

מעבר לצבעים, לפי הפנג שואי, למיקומם של החפצים בחדר יש השפעה עצומה על האנרגיות בו, ואם רוצים להימנע מאנרגיות שליליות, יש לשים לב איך ממקמים את החפצים בחדר, כך שיובילו אותנו לאנרגיות חיוביות, ומזל.

בנוסף, ההתארגנות שלנו כפרטים, בחדרנו ובביתנו, יש בה השפעה רבה על חיינו. לדוגמה, בית מבולגן, ועמוס בחפצים, יגרום לבלבול ואי התקדמות גם בחיים האישיים, ובאותו אופן חשיבותו של האוויר בחדר ואוורור החדר, כהשפעה בחיים, של תחושת הקלה, שחרור והתחדשות.


לימודי העשרה בפנג שואי

כל אחד יכול ללמוד את תורת הפנג שווי, ולפעול לפיהם, לשיפור איכות חייו, ולשיפור איכות חייהם של הסובבים אותו, בין אם זה המשפחה הקרובה, החברים או אנשים להם הוא מייעץ.

לימודי פנג שואי נלמדים כלימודי העשרה בתחום של רפואה משלימה, ובסופם מקבלים תעודה, על מספר השעות הנלמד, שעומד בממוצע על כ-60 שעות לימוד במכללות השונות בארץ.