מאמרים

פירוש חלומות לפי הקבלה


כל פרט הוא בעל חשיבות

אחד הכלים היעילים והנפלאים ביותר שהטבע נתן לאדם על מנת להבין את הנסתר מעינו ועל מנת לצלוח את דרכו בעולם הגשמי, הם ללא ספק החלומות. ביהדות מזמן ידעו על הקשר ההדוק בין החלומות לבין העולם הנסתר. גם היום, פירוש חלומות לפי הקבלה פותח בפנינו דלתות לעולם מופלא של ידע בלתי נדלה על עצמינו ועל המציאות הסובבת אותנו.

 

סוג החלום

פירוש חלומות לפי הקבלה מדבר על ארבעה סוגי חלומות עיקריים. ראשון - חלומות טבעיים הנובעים מהחוויות שעבר האדם באותו היום והם אינם נושאים איתם שום מסר. השני - חלומות גבוהים במהלכם הנשמה של האדם מצליחה להתחבר ליקום הרוחני ולשאוב ממנו אנרגיה הדרושה לו ואת המסרים הנחוצים לו. שלישי - חלומות נבואיים טומנים בחובם מסרים ברורים מין העתיד, אותם בדרך כלל חולמים אנשים בעלי נשמות גבוהות. רביעי - סיוטים, שאומנם עלולים נורא להפחיד אותנו אך מטרתם לסייע לנו על ידי קבלת תמרורי אזהרה.


זמני החלום

פירוש חלומות לפי הקבלה מתייחס בעיקר לחלומות של אנשים בעלי שעון יומי רגיל, שהולכים לישון בשעות הערב הלא מאוחרות וקמים בשעות הבוקר המוקדמות. לפי כך, הקבלה טוענת כי החלומות באשמורת השלישית בין 2 ל- 5 לפנות בוקר וכן בערבי שבת בצהריים – הם חלומות אמתיים, לרוב חלומות גבוהים ולעיתים אפילו חלומות נבואיים. למעשה, כל החלומות שאנו חולמים מיד עם ההירדמות הם חלומות שקריים/ טבעיים ואין בהם אמת. החלום בחצות הלילה גם הוא חלום שיקרי. רק אחרי חצות מתחיל השלב בו הנשמה נוטשת את הגוף ומתחברת ליקום הרוחני.


יום החלום

פירוש חלומות לפי קבלה מתייחס גם לימי החודש בהם ראינו את החלום. כל יום טומן בחובו מטען אנרגטי שונה המשפיע באופן ישיר על החלום או יותר נכון – על תודעתו הפנימית של האדם. כך למשל, חלומות בראש החודש הם תמיד חלומות חיוביים שיתגשמו, גם אם חלמנו על סמלים שליליים. בימי ב' וג' – החלומות הם שקריים שלא יתממשו. בימי ה' החלומות מבטיחים להתגשם רק בעתיד הרחוק. ביום י"א החלומות יתממשו לטוב ולרע. בימי י"ד החלומות מבטיחים להתגשם בזמן הקרוב.