מאמרים

פורום שירות לאומירבים אינם יודעים מה משמעותו של שירות לאומי, מה יתרונותיו ומה הוא דורש למתגייסים לשורותיו. בנות רבות המעוניינות לתרום את חלקן למדינה אולם מטעמים שונים, בעיקר מטעמי דת, לא יכולות לעשות זאת במסגרת הצה"לית הרגילה, מוצאות את דרכן אל שורות השירות הלאומי, בעוד אחרות נמנעות גם ממנו, רק מפני שאינן יודעות בבירור על מה מדובר, במה כרוך השירות והאם הוא מתאים להן. פורום שירות לאומי נועד לתת מענה לכל המתלבטים והמתלבטות ואף להוריהם המודאגים, לסייע ולמצוא פתרונות, במקרים שנדרש, ולסייע לכל אלו שחשים צורך לתרום למדינה, תוך שמירה על ערכיהם ואמונותיהם.

תרומה לשירות הקהילה


השירות הלאומי הוא דרך לתרום לקהילה ולחברה לתקופה של שנה עד שנתיים. הוא מבוסס על התנדבות, ומתאים לכל מי שלא גויס לצבא מסיבה זו או אחרת.
השירות הלאומי פותח בפני המתנדבים צוהר להיכרות עם הרבדים הנזקקים והחלשים בקהילה הישראלית, אשר נדרשת להם עזרה במגוון תחומים.
השירות הלאומי מאפשר למתנדבים בו הזדמנות לתרום כאמר לחברה, ולחוות נתינה מהי. בתום השירות הלאומי מקבל המתנדב תעודת שחרור ואת כל ההטבות אותן מקבלים חיילים וחיילות משוחררים.

פורום שירות לאומי - יש מקום לכולם

המתנדבים לשירות הלאומי יכולים להיות בנים ובנות כאחד, דתיים, חילוניים, ערבים ויהודים. כל אלו שלא נמצאו לשירות בצה"ל, יכולים להתנדב לשירות הלאומי, ולתת מעצמם למען החברה והקהילה.

המדובר הוא בפעילות התנדבותית חברתית בתחומים כמו גני ילדים, בתי ספר לחינוך מיוחד, מגן דוד אדום, בתי אבות ובתי סיעוד, ובכל מקום בו יש צורך לידיים עובדות נוספות ואשר משוועים לתמיכה ועזרה אנושית. המתנדבים עוברים הדרכה והכשרה המותאמת לאופי הפעילות בה יעסקו, וכן ליווי והדרכה צמודים לכל אורך השירות הלאומי.

השירות הלאומי, הנוגע ברבדים של אוכלוסיה חלשה, מפגיש את המתנדבים עצמם עם עומקים ויכולות שלא ידעו שקיימים בהם, ונרקם כאן סיפור אנושי מרגש ונוגע ללב.

פורום שירות לאומי

פורום שירות לאומי פותח את דלתו בפני כולם. אלו המעוניינים ללמוד עוד, אלו הרוצים להעיר לשפר ולייעל, ואלו הרוצים לחלוק מנסיונם. אתם מוזמנים להיות חלק של פורום שירות לאומי זה, ולהעשיר אותו ואותנו בתכנים חדשים.