מאמרים

יתרונותיו של פוליקרבונט


מדוע קל לעבוד עם פוליקרבונט?

פוליקרבונט הוא אחד החומרים הנוחים ביותר לעבודה. התכונות שהוא מציג מדהימות ומאפשרות מגוון רחב של שימושים שבלעדיו אינם אפשריים. אחת התכונות החשובות ביותר בעולם התעשייה היא הגמישות של החומרים. יש חומרים רבים שמציגים תכונות מיטביות כמו קשיות או עמידות בחום אך קשה מאוד לעבד ולעצב אותם. לעומתם, פוליקרבונט קל מאוד לעיצוב, גמיש מאוד וניתן לכיפוף באמצעות חום ביתר קלות. אפילו לאנשים שמעוניינים לחתוך את לוחות הפוליקרבונט בעצמם מצפה עבודה קלה כאשר גם הקיפול שלו קל מאוד באופן יחסי.

מדוע פוליקרבונט בטוח יותר מזכוכית?

הפוליקרבונט הוא חומר בטוח מאוד בגלל שהוא אינו שביר. אמנם אפשר לשבור פוליקרבונט אך יש צורך בעוצמה חזקה הרבה יותר מאשר שבירת זכוכית באותו העובי. כשרוצים לשלב דקורציה שקופה במקום מסוים או במוצר מסוים, החל משלט ברחוב ועד לוחות שמצפות חלל שלם עמוס באנשים, קיים סיכון שבעת שבירת הלוח אנשים יכולים להיחתך ולהינזק מאוד. לוח פוליקרבונט לא נשבר בקלות, עמיד מאוד לתנאי מזג אוויר וקל הרבה יותר מזכוכית. כשזכוכית נופלת היא מכה בחוזקה ונשברת, עם פוליקרבונט הפגיעה פחותה בהרבה.

שקיפות מיטבית בכל הצבעים

פוליקרבונט הוא חומר שימושי ביותר וגם בתעשיות הגדולות ביותר, תעשיות ביטחוניות ובענף הבנייה, משתמשים בו רבות והרבה בגלל השקיפות שלו. במקומות גדולים החיסכון באנרגיה משמעותי ביותר ולכן המגמה שהולכת ונעשית גדולה יותר היא שימוש באור טבעי. כדי להשתמש באור טבעי יש צורך בחומר שקוף שלא יהווה סכנה וכך הפוליקרבונט נכנס לתמונה. לוחות אלו מגיעים בשלל צבעים וברמות שקיפות משתנות מה שמאפשר לעצב בצורה יצירתית ומגוונות. פוליקרבונט מופיע על כריכות של מחברות לבתי הספר, חלונות ראווה גדולים וגגות של מקומות ציבוריים בשקיפות משתנה לפי הדרישה.