מאמרים

מהם לוחות פוליגל?


פוליגל הוא מפעל פלסטיק שנמצא בבעלות של הקיבוצים רמות השופט ומגידו, אך רוב האנשים מתייחסים אליו כשם גנרי של לוחות פוליפרופילן מסוימים. אלו לוחות רב שכבתיים שמיוצרים על ידי המפעל עצמו ולאורך השנים הם הפכו לחלק בלתי נפרד מתעשיית היצוא של ישראל. כמו כן, המונח פוליגל מייצג לעיתים סוגים מסוימים של קרטוני פלסטיק לשימוש משרדי או ליצירת אריזות. המטרה העיקרית של פוליגל היא לשמש לקירוי שקוף למחצה. ללוחות מן הסוג הזה יש שורה ארוכה של מאפיינים ייחודיים, בהם בוחרים להשתמש לפי המטרה והייעוד. כך למשל הם נחשבים ללוחות עמידים אך המשקל שלהם נמוך, התקנתם מאפשרת לכסות שטחים גדולים של גגות עם מפחתים רחבים וניתן אף ליצור בעזרתם גגות בעלי צורות לא סטנדרטיות. כמו כן, פעמים רבות נבחרים לוחות כאלה לשמש לטובת קירוי חללים שאליהם צריך להחדיר אור טבעי. זה קיים במוסדות ציבור, בבנייני תעשייה ובמפעלים.

איך בוחרים לוחות פוליגל?

בחירה נכונה של לוחות פוליגל מתבצעת לפי אופי הפרויקט. בשלב הראשון צריך להגדיר את היקף הפרויקט מבחינת שטח ולהחליט כמה לוחות מעוניינים לרכוש. בשלב השני ניתן ליצור קשר עם נציגי מפעל פוליגל או לרכוש את המוצרים דרך ספקי המשנה. הבחירה של הלוחות תלויה גם בשטח שבו מעוניינים להתקין אותם, בתנאי מזג האוויר ובשיקולים של עלות מול תועלת.

לוחות פוליגל זוכים להצלחה כי הם מרכזים יתרונות מגוונים במחיר משתלם. הם מאפשרים בידוד הודות לאוויר הכלוא בין הדפנות הכפולות או המשולשות, המשקל העצמי שלהם הוא בערך שישית מהמשקל של זכוכית והם עמידים מאוד מבחינה מכנית. הם עדיפים על זכוכית בעוד פרמטרים נוספים ורצוי להביא אותם בחשבון בפרויקטים של קירוי.