מאמרים

עורך דין תאונות


עורך דין תאונות הוא עורך דין שההתמחות שלו היא בתחום התאונות. התאונות יכולות להיות בתחום תאונות הדרכים, תאונות עבודה או תאונות ביתיות כשההתמחות של עורך הדין היא במתן שירות ועזרה בתביעות שנות וייצוג מול גורמים רבים שיכולים להשפיע על איכות החיים של הנפגע. הנפגע בתאונה יכול להיות מושפע ממנה גם מבחינה פיזית, גם רגשית וכמובן גם כלכלית. עורך הדין לא יכול לטפל באופן פיזי בנפגע והוא לא מחליף טיפול רגשי, אך הוא כן יכול לעזור לנפגע לקבל כספים שמגיעים לו כדי לשקם את עצמו.
מי הגורמים מולם יש להתנהל?
כל מי שנפגע בתאונה יכול לראות שהוא מתנהל מול גורמים שונים. גורם אחד מולו יש להתנהל הוא הביטוח הלאומי. הביטוח הלאומי נועד להגן על האזרחים, אשר משלמים לו אחוז מהכנסתם (אם במשכורת או אם כעצמאיים), כשהם זקוקים לעזרה. אין זה משנה איך קרתה התאונה או איפה, הביטוח הלאומי יכול להיות מעורב בפיצויים ובעזרה לנפגע. גורמים נוספים מולם יכול להיות שיהיה צורך להתנהל הוא הביטוח הפרטי של הנפגע, הביטוח של העבודה, ביטוח הדירה או כל ביטוח אחר.

מה יכול לעשות עורך הדין?
עורך דין תאונות יכול לייצג את הנפגע בצורות שונות. צורה אחת של מתן עזרה היא בייעוץ לנפגע לאחר בחינת המקרה שלו. הייעוץ יכול לכוון את הנפגע כיצד להתנהל והוא יכול בעקבות זאת ללוות את הנפגע מול הגורמים השונים.

ייצוג מקצועי מול הגורמים השונים
אחד מתפקידיו של עורך דין תאונות הוא לייצג את הלקוח שלו מול הגורמים השונים ובהתאם לבחירה של הנפגע. הייצוג מול הגורמים השונים נועד להקל על הנפגע ולאפשר לו לקבל את הזכויות שלו כך שאיכות חייו תיפגע כמה שפחות.