מאמרים

עורך דין נזקי גוף


התייעצות עם עורך דין נזקי גוף לטובת השגת פיצוי
הסעד העיקרי בדיני נזיקין הוא פיצוי כספי. מטרתו של הפיצוי היא להשיב את הניזוק למצב בו היה אילולא נגרם לו נזק. היות ונזקי גוף שייכים לקטגוריה המשפטית של דיני נזיקין, חשוב להתייעץ עם עורך דין התמחה בנושא. התייעצות כזו היא תנאי להשגת פיצוי גבוה עבור הניזוק. בתי המשפט אינם מספקים פיצוי אוטומטי והם בודקים שורה ארוכה של קריטריונים. רק עורך דין נזקי גוף מנוסה וותיק יכול להציג את הקריטריונים בצורה חזקה ולגבש אסטרטגיה מסודרת לקבלת הפיצוי.

עיקר ההתייעצות עם עורך דין נזקי גוף היא סביב ראשי הנזק שעל פיהם ניתן לדרוש פיצוי
. ראשי נזק ממוניים כוללים הוצאות בעבר ובעתיד, הפסדי השתכרות ועוד. לעומת זאת, ראשי נזק לא ממוניים כוללים כאב, סבל וקיצור תוחלת החיים. במקרה של אחריות מוחלטת יש הגבלות על סכום הפיצוי וכדאי ללקוח לדעת זאת מראש. בנוסף, לצד הפיצוי ניתן להתייעץ עם עורך דין נזקי גוף לגבי דרישת סעדים אחרים: צווי מניעה, צווי עשה וצווים הנוגעים לחיקוקים ספציפיים.

האם עורך הדין קובע את גובה הפיצוי?

ניזוקים שמעוניינים להגיש תביעה משפטית צריכים לדעת שלא עורך הדין הוא זה שקובע את גובה הפיצוי. הסעדים ניתנים על ידי בית המשפט ובכפוף למערכת החוק ולפסקי דין תקדימיים. אף על פי כן, עורך הדין הוא ללא ספק פקטור המשפיע על תהליך קבלת ההחלטות.

התייעצות עם עורך דין נזקי גוף היא חלק חשוב בניהול תביעה. ייצוג ראוי של עורך דין נזקי גוף מעלה את הסיכוי לקבל פיצוי גבוה. לעומת זאת, עורך דין ללא ניסיון פוגע באינטרסים של הלקוח והוא עלול לגרום לו נזקים כלכליים בלתי הפיכים.