מאמרים

עו"ד תעבורה


דיני תעבורה עוסקים בכללי התחבורה היבשתית ולכן רלוונטיים עבור מאות אלפי אנשים בעלי רישיון נהיגה ועוד מספר עצום של כאלה שנפגעו או היו מעורבים בתאונות דרכים. כתוצאה מכך, עורך דין שמתמחה בדיני תעבורה מייצג קהל יעד מגוון ולכן עליו להיות בקיא בתקנות ובלשון החוק. ההיכרות על עו"ד תעבורה עם הנושא מסייעת למיוצג ולעיתים קרובות היא יכולה למנוע ממנו עוגמת נפש והוצאות מיותרות.

בראש ובראשונה, התפקיד של עו"ד תעבורה הוא לייצג את הלקוחות מול בתי הדין לתעבורה שמפוזרים ברחבי הארץ. בתי הדין אחראיים בעיקר על תביעות קטנות אך לעיתים הם גם אמורים לגשר בין חברות הביטוח לבין הנהגים. בהקשר הזה, התפקיד של עורך הדין הוא ללמוד את פרטי המקרה ולהשתמש בידע שעומד לרשותו על מנת לייצג את הלקוח על הצד הטוב ביותר.

מעבר לכך, תחומי האחריות של עו"ד תעבורה כוללים ייצוג לקוחות במקרים של תאונות דרכים, נהיגה בשכרות או נהיגה תחת השפעת סמים. אלו עבירות חמורות שמחייבות את בתי המשפט להטיל עונשים כבדים, אך באמצעות מעורבות של עורך דין מקצועי ניתן להציג נתונים ופרטים שעשויים לעזור לשנות את ההכרעה הסופית.

כיצד בוחרים עו"ד תעבורה?

מי שמכיר את סל התפקידים ותחומי האחריות ש עו"ד תעבורה יוכל לבחור אותו בצורה טובה וקלה יותר. מומלץ לבחור עורך דין מנוסה ולתאם מולו פגישת ייעוץ לא מחייבת על מנת להתרשם ממנו ברמה האישית. התרשמות אישית מעורך הדין חשובה, כי בסופו של דבר הוא הגורם האובייקטיבי היחיד שמלווה את הלקוח ועומד לרשותו גם ברגעים הקשים.

לסיכום, התפקיד של עו"ד תעבורה הוא לייצג את האינטרסים של הלקוחות ולכן הוא בקיא בדיני המשפט הרלוונטיים לנושא.