מאמרים

עו"ד פלילי


עו"ד פלילי לכל צרה

עו"ד פלילי הוא אדם שכל אחד חייב להכיר או להכיר מישהו שמכיר. כמו רופא שיניים – זה כואב, זה יקר, אבל זה חיוני כאשר מדובר בעבירה פלילית שביצעתם ושאתם זקוקים להגנה משפטית בגינה. תחום המשפט הפלילי הוא תחום רחב ובעל אגפים רבים המתחיל מעבירות רצח, הריגה, סחיטה ואיומים, גניבה, פריצה, אונס, עבירות מין אחרות ועד עבירות תנועה שמסווגות כעבירות פליליות. כאשר יש צורך בעו"ד פלילי חשוב לדעת שעורכי הדין אינם מתמחים בכל תחומי הפלילים ומוטב לכם להתמקד באלה שהכי קרובים לעבירה המיוחסת לכם.

תפקידו של עו"ד פלילי

תפקידו של עו"ד פלילי הוא לייצג ולהגן על הנאשם או החשוד בעבירה הפלילית בבית המשפט. עו"ד פלילי יכול ללוות את החשוד (הלקוח שלו) לאורך כל התהליך החל ממעצרו על ידי המשטרה, חקירותיו ועד לייצוגו במשפט עצמו. עו"ד יכול לסייע לחשוד לעבור את תקופת ההליך המשפטי תוך שהוא עוזר למשפחה להקטין את הנזקים העקיפים העלולים להיגרם לה עקב החשדות כלפי אב או אם המשפחה.

עו"ד פלילי מסייע

עו"ד פלילי יכול לסייע למשפחת החשוד ולתת לו סעד משפטי במהלך ההליכים המשפטיים העלולים לגזור את דינו. למרות שאין חקיקה המסדירה והמחייבת עו"ד פלילי בחדר חקירות מטעם החשוד מוטב לחכות לעורך הדין שיגיע ועד אז לא לדבר כלל ולדבוק בזכות השתיקה. כבר קרו מקרים כי הודאות ניגבו מחשודים תחת לחץ ואיומים שכפו על החשודים להודות בדברים שלא ביצעו כלל. לכן נוכחות העו"ד חיונית וחשובה כבר בחדר החקירות.

בחירת עו"ד פלילי

כמו בחירת כל איש מקצוע אחר עליכם להיות בטוחים כי העורך דין המיועד הינו בקיא בתחום הפלילי בו אתם חשודים, כי יש לו נסיון מוכח בבתי משפט וכי הרקורד שלו בזיכוי בבתי משפט גדול. שרותי עו"ד פלילי הן לא מותרות אלא חובה בכל מצב בו אדם מסוים נחשד בעבירה פלילית כזו או אחרת, ויש חשיבות ראשונה במעלה כי עו"ד מיומן ייכנס לתמונה בשלב מאד מוקדם של העניין על מנת לסייע בצורה משמעותית לתוצאה סופית רצויה.