מאמרים

עבירות סמים


עבירות סמים והתייעצות עם עורך דין

עבירות סמים נקבעות על פי פקודת הסמים המסוכנים והיא זו אשר קובעת את העבירות הפליליות בתחום זה. גם רשימת הסמים נקבעת על ידי פקודה זו וכל הנושאים הקשורים בהכנת סמים וייצורם, החזקתם והשימוש בהם. עבירות סמים שבהם מעורבים סמים קלים ואנשים נורמטיבים בלבד הן עבירות נפוצות ומכיוון שאנשי החוק ומערכת המשפט מודעים להשלכות מעבירות כאלה על אנשים שאינם עבריינים, הרי שחומרת הענישה בתחום שימוש עצמי של סמים שונה ממקרה למקרה.

עבירות סמים – שימוש איש או מסחרי


על פי החוק בגין עבירות סמים של שימוש והחזקה בסם מסוכן העונש יכול להגיע עד 3 שנות מאסר ועד ל 20 שנות מאסר למי שעבר עבירות בתחום הייצור, היבוא, היצוא או המסחר של סמים. החוק מאפשר לחלוט את רכושו של אדם ששימש לו לבצע את העבירה. החוק קובע את הכמויות שנקבעו לצריכה אישית והם: מריחואנה וחשיש – 15 גרם, וקוקאין 0.3 גרם וכדומה.

עבירות סמים לשימוש אישי

עם נתפסתם עם כמות סמים כפי שהוזכרה למעלה תהיו חשודים בשימוש עצמי ולא במסחר. מעבר לכמות זו יצטרך העורך דין משלכם לשכנע את השופט כי עדיין מדובר בכמות לצריכה עצמית וכי אתם אנשים נורמטיביים וכי זו הפעם הראשונה שאתם נתפסים משתמשים בסמים. כאשר מדובר בכמויות גדולות יותר המצב יותר מסובך ועלול להוביל לעונשים כבדים יותר.

עבירות סמים – קחו עורך דין

בכל מקרה של עברת סמים אין להגיע לתשאולים או לדיונים בבית משפט ללא עורך דין המומחה בתחום זה. עו"ד פלילי טוב טוב יוכל להקל בחומרת העונש או להוציא אתכם זכאים, ועליכם להבין כי חומרת הענישה נקבעת בכפוף לכמויות שנתפסו, למספר הפעמים שבוצעה העבירה הנדונה על ידי החשוד וכיוצא בזה. בכל מקרה, חובה עליכם לשכור בהקדם האפשרי את שירותיו של עו"ד פלילי אשר יש לו ניסיון רב בתחום של עבירות סמים מכל סוג שהוא, על מנת שיוכל לסייע בידיכם בכל התהליך אשר צפוי לכם ובסופו של דבר להביא לתוצאה הרצויה עד כמה שניתן כמובן.