מאמרים

משרד רואה חשבון


משרד רואה חשבון לביקורת פנימית

האם אתם חשים שהגיע הזמן לייעל את תהליכי העבודה בעסק שלכם? האם אתם עובדים כשורה מול גורמים ממשלתיים רשמיים כמו רשות המסים וביטוח לאומי? אתם בודאי רוצים למנוע מצב שבו אתם תרשמו הפסדים עקב התנהלות פיננסית לא תקינה. בטח תרצו לדעת כמובן שאתם פועלים אך ורק במסגרת החוק, ומצד שני גם לדעת שאתם מקבלים את כל הזכויות שלכם, ולדעת האם בכלל המעמד הרשמי של העסק שלכם מתאים למצבכם הפיננסי. את כל הדברים הללו, תגלו בעזרת ביקורת פנים של משרד רואה חשבון.

מהי ביקורת פנים?

ביקורת פנים נעשית ע"י משרד רואה חשבון, אשר בא לנתח את כל תהליך הניהול הפיננסי בעסק שלכם. שימו לב כי לא מדובר בהכרח על רואה חשבון קבוע שאיתו אתם עובדים. למעשה, מרבית האנשים שפונים אל משרד רואה חשבון בשביל לערוך ביקורת פנים, הם בעלי עסקים שעד כה לא עבדו עם רואה חשבון מוסמך. לכן, מדובר על עבודת בדיקה מקיפה של העסק, אשר באה למפות את מצבו, את הצרכים שלו, ואת הפערים בתחום.

הכוונה ומתן עצות מדויקות

כשאתם תפנו אל משרד רואה חשבון לצורך עריכת ביקורת פנימית, אתם תוכלו לקבל סקירה מקיפה של מצב העסק שלכם. רואה החשבון ינתח עבורכם את העסק שלכם מהיבטים של מיסוי, שמירה על החוק, כדאיות כלכלית, נקודות זכאות למס, פטורים שונים, היבטי ביטוח, וכיו"ב. הוא יסביר לכם אילו נקודות עליכם לתקן ולשפר, וגם ייעץ לכם האם עליכם לבצע צעדים של ממש לצורך שינוי הסטטוס של העסק שלכם (לדוגמה - האם כדאי לעבור ממעמד של עוסק מורשה לחברה בע"מ).

ליווי לפני צעדים ממשיים

חלק ניכר מבעלי העסקים, יוצרים קשר עם משרד רואה חשבון לפני שהם עומדים לנקוט בתהליכים עסקיים או משפטיים משמעותיים מאד. כך, ניתן לפנות אל משרד רואה חשבון כאשר אתם מעוניינים לבדוק את היעילות של מערכת לניהול מידע, כאשר אתם מעוניינים לערוך סקר ניהול סיכונים לפני חתימה על עסקה, או כאשר אתם בכלל רוצים לבצע חקירה למניעת הונאה בחברה.