מאמרים

סוגים שונים של מעלון


יכול להיות שיצא לכם לפגוש מעלון בחייכם אך גם אם לא, אחרי המאמר הזה כבר תדעו הכל עליהם. כל מעלון ומעלון יכול להיות שונה מאוד בעיצוב שלו, בכוח שלו ומן הסתם גם בעמידות שלו לאורך שנים ודרישות התחזוקה. המאמר הזה יסביר לכם כמה פרטים חשובים על מעלונים באופן כללי כך שתוכלו לדעת עד כמה הם משמעותיים לחייהם של אנשים רבים ובעיקר בעלי מוגבלויות.

מהו מעלון וכיצד הוא נראה?

מעלונים הם מתקנים שאמורים לשאת אדם אל עבר קצהו השני של גרם מדרגות. מעלונים יכולים להעלות נכים ובעלי מוגבלויות גם לתוך הרכב כאשר מעלון זה נקרא מעלון מדרגות. אם מדברים על מעלוני מדרגות מדובר על מסילה שמורכבת על הקיר ועליה יש כסא. הכסא מספיק לאדם אחד ואמנם זה חיסרון כי מעליות יכולות להעלות בבת אחת כמה אנשים אך לשימוש במקומות מסוימים זה בהחלט מספק. מעלונים יכולים להיות קלים מאוד לשימוש והם יכולים לפעול בצורה שקטנה מאוד בעלויות נוחות מאוד.

כיצד משתמשים במעלון?

מעלונים שמותקנים לצד גרם מדרגות למעשה מהווים מן פס שינוע לאותם נכים שמשתמשים בהם. לא רק נכים יכולים להיעזר בהם אלא גם נשים בהיריון או אנשים מבוגרים מאוד שלא יכולים להתאמת בעצמם כדי להגיע למקומות מסוימים. השימוש יכול להתבצע באופן עצמאי לחלוטין, המשתמש צריך לשבת על הכיסא, לשים את חגורת הבטיחות ופשוט ללחוץ על כפתור.

אלו עוד סוגי מעלונים יש?

מלבד מעלון מדרגות יש גם את מעלוני הרכבים שאלו כמובן יהיו נפוצים יותר בגלל שהנכה לא יוכל להשתמש ברכב בלעדיו. כיום יש מעלונים כאלו כמעט לכל חברת הסעות. כמו כן יש מעלונים אנכיים שהם למעשה מן רמפה שדומה למעלית, היא נועדה להרים את הנכה מפלסים נמוכים יחסית כשאין יכולת להתקין מעלון מדרגות או ששימוש זה לא יהיה נוח.