מאמרים

טיול לברזיל


חולמים על טיול לברזיל? כיום בישראל ניתן למצוא מגוון רב של חבילות של טיולים לברזיל, בהתאמה אישית: להורים עם ילדים המעוניינים לבקר בג'ונגלים, מבוגרים המבקשים לראות את פלאי הכדורגל הברזילאי או זוגות בטיול רומנטי החולמים על ריקודים סוערים עד אור הבוקר במסגרת של הקרנבל הברזילאי המפורסם.

בעבר היו אלה טיולים יחסית יקרים ופונים בעיקר לצעירים אחרי צבא שמחפשים הרפתקאות וחופש, אומנם היום הם הפכו לפופולאריים בכל שכבות האוכלוסייה ובכל גיל. מפני שברזיל זה אוסף נדיר של אטרקציות ופעילויות מרתקות, שללא ספק יהפכו את הטיול שלכם לחופשה בלתי נשכחת. ברזיל היא מעין בריחה אל גן עדם קסום וקדום, המצית את הדמיון המערבי יותר מכל מדינה אחרת באמריקה הדרומית.

טיול לברזיל – ג'ונגלים ונהר האמזונס

טיול לברזיל לא יהיה מושלם ללא ביקור בג'ונגל האמזונס. זהו אזור פראי ומרהיב ביופיו, שתופס חצי משטחה של ברזיל ונחשב ליער הגשם הגדול ביותר בעולם וכן לנהר מים מתוקים הגדול בתבל. באמזונס תמצאו צמחיה עשירה ומגוונת, יערות סבוכים המאוכלסים בכ- 15 אלף זני חיות בר נדירות, בעלי כנף ויצורים מימיים: קופים בשלל גדלים וצבעים, זאבים, ארמדילים, פומות, חתולי בר ועוד.

באמזונס ניתן לעשות טרקים ארוכים של כמה שבועות, אפשר לעשות טיולים רגליים של כמה שעות ואפשר לעשות פעילויות בודדות כמו רפטינג, ביקור בשמורת טבע, טיול ג'יפים וכן הלאה.

טיול לברזיל – ביצות של פאנטאנאל

במסגרת טיול לברזיל כדאי לבקר גם באזור הביצות של פאנטאנאל, שהוא אזור הממוקם במערב ברזיל וגובל עם בוליביה ופרגוואי. הוא מהווה מקור משיכה למיליוני תיירים בשנה, המגיעים לאזור לעשות טרקים בין הביצות והצמחייה הטרופית הסבוכה, לראות שם שפע של חיות בר, כמו נחשי אנקונדה, תנינים, יגוארים וכו'.

חשוב לקחת בחשבון כי באזור אין בתי מלון או מקומות לינה – לפאנטנאל מגיעים דרך כביש Transpantaneira המסתיים בכפר פורטו ז'ופר, משם כבר יוצאים לטיולים.

טיול לברזיל – מפלי איגואסו

מפלי איגואסו הם סדרה של מפלי מים על נהר איגואסו, השוכן על קו הגבול בין ברזיל, פרנה וארגנטינה. זהו פלא עולם שחייבים לראות לפחות פעם אחת בחיים – מפלים סוערים ושוקצים כאשר סך הכל הם כוללים כ-275 מפלים קטנים נפרדים שגובהם המקסימלי הוא 82 מטרים.

המפל המרשים ביותר הוא "גרון השטן" (La Garganta del Diablo) התקופה המומלצת לבקר במפלי איגואסו היא בחודש אוגוסט עד נובמבר, מפני שבשאר חודשי השנה האזור מוצף במונסונים.