מאמרים

חשבונית פלאפון


שימוש נבון של חשבונית פלאפון

לכאורה, חשבונית פלאפון היא פשוט החשבונית שחברת פלאפון שולחת אליכם בכל חודש, ובו היא מפרטת את הסכום שהיא בין כה וכה כבר חייבה אתכם דרך חיוב קבע או חיוב בכרטיס האשראי. אולם בפועל, חשבונית פלאפון היא כלי מעולה שעוזר לכם לבחון עד כמה אתם חברים בתוכנית סלולרית שמשתלמת לכם. בכל חודש מחדש אפשר לבחון את התוכנית, ולראות האם היא באמת כדאית. כדי שזה יקרה, עליכם ללמוד ולהבין את המידע המופיע בחשבונית בצורה הטובה ביותר, על מנת שתוכלו להוזיל באופן משמעותי את עלויות חשבון הפלאפון שלכם. אז בואו ונבדוק מה חשוב לדעת על הנושא הזה.

להסתכל תמיד על פרטי התוכנית

יכול להיות שכאשר חתמתם על התוכנית דרך הטלפון, או בפגישה עם נציג שירות, לא תמיד שמתם לב לכל הפרטים קטנים של התוכנית. לעומת זאת בתוך חשבונית פלאפון כל פרטי התוכנית אמורים להופיע בפניכם באופן ברור, בניסוחים פשוטים. תראו למשך כמה זמן התוכנית תקפה (בהנחה שההסכם ישן, שכן כיום כבר אין קנסות יציאה). שימו לב האם יש הערה על עמלות יציאה, והאם הן עומדות בדרישות החוק.

להסתכל על ניצול התוכנית

בתוך חשבונית פלאפון יש חלק מיוחד, אשר מפרט לכם את אחוזי השימוש שלכם בתוכנית. למה הכוונה? נניח שיש לכם חבילה שבה תמורת סכום קבוע, אתם מקבלים 300 דקות שיחה, ודיברתם במשך 150 דקות בחודש האחרון. חשבונית פלאפון אמורה להציג לכם נתון זה, וגם להמיר אותו לאחוזים - כך שתראו שניצלתם כ50% מהחבילה. כך אולי אפשר להגיע למסקנה - שמוטב לכם לעבור לחבילה מצומצמת יותר, שתעלה פחות.

ואולי ניצלתם יותר?

מצב הפוך הוא כאשר אתם מסתכלים על חשבונית פלאפון, ורואים שניצלתם יותר דקות מהחבילה. נחזור לדוגמה הקודמת - יש לכם חבילה של 300 דקות. פתחתם את חשבונית פלאפון ורואים שדיברתם 400 דקות - כלומר ניצלתם 133% מהתוכנית, כך שאולי כדאי למצוא תוכנית שתיתן לכם סל שיחות נרחב יותר, במקום שיהיו לכם יותר חיובים משתנים. בדקו את החשבונית והוזילו עלויות.