מאמרים

חיסונים למטיילים


חיסונים - כללי

צעירים רבים בוחרים לעשות טיול גדול בחו"ל אחרי הצבא ורבים מהם אינם נותנים את הדעת לסכנות הבריאותיות השונות במדינות העולם השלישיות. בין אם מדובר על תאילנד, דרום אמריקה, הודו, אפריקה או נפאל, כאשר אנו מדברים על מדינה בה התברואה נמוכה והרפואה עוד יותר, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שעל אחריותנו בלבד לדאוג לבריאותינו ולכן חיסונים למטיילים ניתנים להם מבעוד מועד.

מה חשוב לדעת על חיסונים למטיילים ?

לכל מדינה המחלות שלה ועל כן לכל מדינה יש צורך להתאים את החיסונים על פי המחלות אשר נמצאות בה. במערב ישנן מחלות שמוגרו כבר לפני כמה עשורים אך בארצות מסוימות מחלות אלו קוטלות מידי שנה את חייהם של מיליוני אנשים. המחלה המפורסמת ביותר היא המלריה שהייתה בעבר בארץ והיא מועברת לאנשים על ידי עקיצות יתושים, יש הרבה ויכוחים על התרופות של המלריה אך מה שבטוח הוא – אם אתם רוצים לשמור על חייכם, אתם צריכים הגנה כל שהיא, גם אם מדובר על הדרכה.

לפעמים יש צורך בכמה חיסונים ופעמים רבות יש צורך להשלים חיסוני טטנוס ולכן כמות החיסונים יכולה להיות גדולה במיוחד, לכן, חשוב לפנות למרפאת המטיילים בהקדם (חודשיים לפני הטיול) ולברר אילו חיסונים אתם צריכים לקבל לקראת הטיול, רצוי להביא את פנקס החיסונים שלכם כדי שהצוות הרפואי יוכל לבחון לעומק אילו חיסונים כבר קיבלתם בעבר.

מלבד חיסונים למטיילים, אילו שירותים נוספים מספקות מרפאות המטיילים ?

מלבד חיסונים למטיילים, מרפאות מטיילים מספקות שירותים נוספים כגון מתן שירותי ייעוץ והכוונה למטיילים ומתן תרופות מרשם, הנפקת פנקס חיסונים בינלאומי ומתן חומר כתוב על כתובות וטלפונים חשובים בארץ אליה אתם נוסעים.

שירותי הייעוץ וההכוונה נועדו לתת לכם הדרכה כיצד עליכם לאכול ולשתות כאשר אתם נמצאים במדינת עולם שלישית, עליכם להבין שהזהירות בתחום זה היא זו שתשמור עליכם מפני מחלות שונות ולכן חשוב כל כך להקפיד עליה.

במרפאת המטיילים תוכלו לקבל אנטיביוטיקה ולרכוש אותה טרם הטיסה וזאת כדי שתהיה לכם האפשרות לעשות בה שימוש במקרה בו אתם נמצאים במקום מרוחק ומבודד ונפצעתם, תקבלו גם הכוונה כיצד ומתי יש לעשות בה שימוש. בסופו של דבר, מה שהכי חשוב הוא שאתם תדעו מה לעשות בזמן אמת, למי לפנות, כיצד לנהוג והכי חשוב – כיצד לשמור על הבריאות שלהם כאשר הם נמצאים רחוק מהבית.