מאמרים

הרמת סינוסים


מידע חיוני בנושא הרמת סינוסים

התהליך של הרמת סינוסים מתבצע הלכה למעשה כאשר המטופל מעוניין לעבור השתלת שיניים אך אין לו כמות מספקת של עצם השן בכדי לקבע את השתל הדנטאלי העתידי. במקרים כאלה יש פתרון לרפואת השיניים, זהו פתרון טוב מאד - החדרה של תחליף עבור עצם השן שיקלט היטב באזור וישמש כבסיס עתידי להחדרת השתל בצורה האיכותית ביותר שניתן. יחד עם זאת, מכיוון שמדובר על הליך כירורגי לכל דבר ועניין, חשוב מאד כי בסופו של דבר אתם תקבלו את כל המידע הרלוונטי על הטיפול.

באיזה חומר משתמשים?

כאמור, בתהליך של הרמת סינוסים יש להשלים את עצם השן. אבל עם מה משלימים אותה הלכה למעשה? פתרון יעיל מאד הוא להשתמש בעצם של האדם - כמו עצם מאזור הישבן או הסנטר. פתרון אחר הוא דרך עצם מתרומה, שגם נחשב יעיל במיוחד. פתרון נוסף הוא שימוש בעצם של בעל חיים (אל דאגה, אין לזה שום השפעה על בריאותכם). פתרון רביעי ואחרון הוא שימוש בתחליף מלאכותי של עצם השן. לכל רופא יש שיטות משלו וחומרים משלו לבצע את הפעולה הזו בסופו של דבר.

איך מתבצע התהליך עצמו?

הניתוח של הרמת סינוסים יכול להתבצע באמצעות חתך זעיר בתוך הפה, או באמצעות פתיחת דופן חיצוני בלסת - תלוי איזו כמות של עצם שן חסרה לכם. מכל מקום, לא משנה אם מדובר על תהליך פתוח או סגור, או תמיד מתבצע בהרדמה מקומית בלבד, ואין מה לחשוש ממנו. במידה ותרצו, תוכלו לעבור את הטיפול של הרמת סינוסים תחת טשטוש, כדי שהתחושה המערפלת תרגיע אתכם במהלך הניתוח.

מה עושים אחרי הטיפול?

יש מקרים שבהם מיד לאחר הטיפול של הרמת סינוסים יהיה אפשר להתחיל בהשתלת השיניים. הדבר מתאים בעיקר להרמות הסגורות. עם זאת, במידה ולאחר הטיפול אתם פשוט משוחררים לביתכם, אתם תקבלו משככי כאבים ואנטיביוטיקה כדי להרגיע את האזור. מעבר לכך, אין משהו מיוחד שעליכם לעשות, ואתם יכולים להמשיך כרגיל בחייכם.