מאמרים

הכנה למבחן GMAT


הכנה למבחן GMAT
מבחני GMAT הינם מבחנים שמטרתם היא קבלה ללימודי תואר שני במנהל עסקים, המבחן מיועד לבוגרי תואר ראשון המעונינים בהמשך הדרך האקדמאית שלהם במקצועות מנהל העסקים. המבחן מדרג את המשתתפים בו בסופו כל אחד מקבל ציון, ציון GMAT הינו הכרחי להגשת בקשה ללימודי תואר שני במנהל עסקים. הציון מהווה תנאי של קבלה או אי קבלה ללימודים.

איך נרשמים למבחן ה-GMAT?
מבחני ה-GMAT הינם מבחנים הנועדו לאלו המעוניינים ללמוד לתואר שני במנהל עסקים בארץ ובעולם, מבחן זה הינו מבחן אוניברסלי והוא זהה לכל הנבחנים בו בעולם. על מנת להרשם למבחן זה עליכם להיות בוגרי תואר ראשון. בישראל ההרשמה למבחן היא אינטרנטי העולם שלו הוא 250$. את ההרשמה יש לבצע עם כרטיס אשראי בין לאומי, המבחן נערך ברמת גן.

איך בנוי המבחן ?
מבחני ה-GMAT הינם מבחנים המזכירים בחלקם את הבחינה הפסיכומטרית. המבחן מתקיים בשפה האגלית בגלל היותו פרמטר בין לאומי לקבלה בכל אוניברסיטאות ומוסדות הלימוד בעולם. המבחן בודק מספר יכולות באמצעותן ניתן לנבא את הצלחת הסטודנט בלימודי תואר שני במנהל עסקים. המבחן מחולק למספר חלקים, חלק כמותי הבודק את יכולותיו המספריות של הנבחן, חלק הבודק יכולות ביטוי בשפה והאם הנבחן שולט ביכולות אלו וחלק נוסף הבוקר את הבנת הנקרא של הנבחן.

איך לומדים למבחן ?
המבחן הינו מבחן שמטרתו למיין את הנבחן על פי כישוריו, ישנן כמה דרכי הכנה למבחן GMAT. אם ברצונכם ללמוד לבד תוכלו למצוא הרבה חומרים ודוגמאות לבחינות מהעבר באינטרנט ובאמצעותם ללמוד. אך כיום עם צמיחת הביקוש תוכלו למצוא גם מגוון בתי ספר וקורסים שמכינים לבחינה זאת. בחירה בקורס היא בחירה בליווי מקצועי לקראת המבחן מאנשים המקצועינים בתחום.