מאמרים

גדר לגינה


גדר לגינה הינה דבר נחוץ, במיוחד כאשר הגינה משמשת לצורכי גידול פירות וירקות למאכל. הסיבה לכך טמונה בעיקר במניעת כניסה פולשים ומזיקים שעשויים להזיק לגינה ולתוצרים. במידה והינכם בעלי גינת גידול, עקבו אחר מדריך זה על מנת להכיר את היתרונות הרבים של גדר לגינה.

מניעת כניסה פולשים ומזיקים

גדר לגינה מאפשרת למעשה מניעת פולשים ומזיקים גדולים לשטחי הגינה שלכם. במידה והינכם מגדלים פירות וירקות למאכל בגינתכם, וודאי אתם יודעים שהחשש הגדול ביותר הוא מפני חיות מזיקות שעשויות להחריב את כל העבודה הקשה שלכם ואת כל התוצרים שלכם בין רגע. במידה והינכם מתנגדים לריסוס המזון, למרות שגם הוא איננו יעיל לעיתים כנגד מזיקים מסוג זה, עליכם לדאוג לגידור מתאים של הגינה. אנו מדברים כמובן על מזיקים גדולים יחסית אשר לא יצליחו לחדור את הגדר לגינה, כמו למשל חזירי בר, חתולים, כלבים וכדומה. באשר ליתר החיות, כמו מכרסמים, יש פתרונות אחרים יעילים יותר. השתדלו לגדר את הגינה שלכם בגדר צפופה ככל הניתן.

תיחום שטח הגינה לצרכי תכנון יעיל

מלבד נושא פלישת המזיקים לגינת הירק, גידור הגינה תורם גם ברמת התכנון של הגינה. בבואכם לתכנן גינת ירק, עליכם לחשוב על המרחק הראוי בין כל שתיל וערוגה, על מנת שהצמחים יצמחו בצורה טובה ויניבו תוצרים איכותיים. לשם כך, גידור הגינה תורם בתיחום השטח המאפשר תכנון סכמטי ונכון יותר של שטח הגינה, תכנון לפי מ"ר וכמובן, הגדרת השטח שבבעלותכם מזה שאיננו.

סוגי הגדרות השונים

תוכלו למצוא כיום בשוק סוגים רבים ושונים של גדר לגינה, בעלי מנגנוני אבטחה שונים וסגנונות עיצוב מגוונים. בחרו בגדר אשר תגן על גינתכם בצורה הטובה ביותר תוך אפשור כניסה אור ושמש.