מאמרים

בית ספר לקולנוע


הקולנוע – המדיה האומנותית המובילה בעולמנו כיום
מי מאתנו לא מכיר ומעריץ את עולם הקולנוע? המקור של ההערצה הזו טמון אצל רובנו בגיל צעיר מאוד – אז דרכה רגלנו לראשונה באולם הקולנוע והוקסמנו מהחוויה העצומה של תמונות וקולות. ככל שאנחנו מתבגרים, הקולנוע – בניגוד למושאי הערצה רבים של ילדותנו – לא מאבד מהרומנטיקה והמשיכה שלו. ההתבגרות שלנו נותנת לנו להבין את סרט הקולנוע באופן עמוק יותר כפי שהוא – יצירת אומנות לכל דבר ועניין. ההבדל בין סרט כיצירת אומנות לבין יצירות אומנות אחרות הוא שעל סרט קולנוע חתומים אמנים רבים – שכל אחד מהם תורם את חלקו וכישרונו להפקת היצירה האומנותית המושלמת.

המקצועות השונים שמרכיבים את עולם הקולנוע

כפי שהסברנו – סרט קולנוע אי אפשר לייחס אך ורק לאמן אחד שלו קרדיט מלא על כל יצירת הסרט. סט קולנועי מורכב מכמות גדולה מאוד של יוצרים – החל מהתסריטאים שכותבים את העלילה, דרך אנשי השטח – צלמים, תאורנים וסאונדמנים. עבודתו האומנותית של הבמאי היא זו שתחת שרביטה הסרט הופך ליצירת אומנות, ולאחר מכן נכנסים לפעולה העורכים – שהופכים את יצירת האומנות למוצר מוגמר. אדם שרוצה להשתלב בתחום הקולנוע בעקבות הערצתו ארוכת השנים את התחום – יכול ללמוד כל אחד מהמקצועות המרכיבים את יצירת האומנות במסגרת בית ספר לקולנוע.

בית ספר לקולנוע – הכלי שלכם להגשמת חלומות

את מקצועות היצירה השונים בתחום הקולנוע רוכשים במסגרת בית ספר לקולנוע. בית ספר לקולנוע הוא הכתובת לאנשים יצירתיים שיש להם חזון אומנותי קולנועי אמיתי – והם מעוניינים להפוך את החלום הזה למציאות. בית ספר לקולנוע צריך לשלב בלימודיו בין העיוני למעשי – ולתת לתלמידיו את חווית ההתנסות ביצירה קולנועית. מהיום שבו דרכתם באולם הקולנוע חלמתם לעסוק בתחום – ואת החלום הזה אפשר להגשים במסגרת בית ספר לקולנוע.